Tam warto być i miło spędzić czas!

2024-02-16 08:11:29(ost. akt: 2024-02-16 08:21:42)
Spotkanie w Muzeum Ziemi Piskiej już dziś (piątek, 16 lutego)

Spotkanie w Muzeum Ziemi Piskiej już dziś (piątek, 16 lutego)

Autor zdjęcia: Muzeum Ziemi Piskiej

Oto wybrane propozycje nadchodzących imprez i wydarzeń w powiecie piskim.
PISZ

Muzeum Ziemi Piskiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie, podczas którego wykład pt. „Życie codzienne mieszkańców Pisza i funkcjonowanie miasta w okresie pierwszej wojny światowej (1914-1918)” wygłosi Adam Płoski, historyk współpracujący z piskim muzeum. Drugą część spotkania wypełni koncert pt. „Kobiecym głosem o Niepodległości”. To kolejna w muzealnych murach muzyczna prezentacja twórczości odwołującej się do odrodzenia państwa polskiego po 123 latach zaborów. Wystąpią Aleksandra Świdzińska, Dorota Wasilewska, Julita Kożuszek, które wokalnie i instrumentalnie zaprezentują teatr wojny z perspektywy kobiet – matek, żon czy córek walczących i ginących żołnierzy. Spektakl muzyczny wyreżyserowany przez Julitę Kożuszek dopełnią fragmenty poezji Cypriana Kamila Norwida oraz Wisławy Szymborskiej. Spotkanie odbędzie się w piątek, 16 lutego, o godz. 18.00 w muzealnej Auli Jerzego Tadeusza Krzywoszewskiego.

RUCIANE-NIDA

Jeśli szukasz w muzyce piękna, prawdy czy kunsztu wykonawczego, jeżeli chcesz wysłuchać ciekawych opowieści, to znajdziesz się we właściwym miejscu. Poznasz „Ludzi z duszą”. O ile nie zabraknie Ci cierpliwości, „Czas nauczy Cię pogody”, jakże potrzebnej nam wszystkim. Przekonasz się, że i „Brzydcy" potrafią pięknie kochać. Artystka już od 50 lat zachwyca publiczność nie tylko wykonaniem piosenek napisanych specjalnie dla niej przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własnymi interpretacjami standardów jazzowych czy gospel. Połączenie jednego z najwybitniejszych głosów i charyzmy z doskonałym repertuarem w często odświeżonych aranżacjach stanowi gwarancję niezapomnianych przeżyć i wzruszeń na najwyższym artystycznym poziom. Koncert Grażyny Łobaszewskiej już 18 lutego (niedziela) w Domu Kultury w Rucianem-Nidzie. Bilety w cenie 40 zł.

RUCIANE-NIDA

— Rok Melchiora Wańkowicza - króla reportażu - w Domu Kultury w Rucianem-Nidzie. Zapraszamy. Podczas konferencji połączymy się ze specjalnym gościem z USA. Takie rzeczy tylko u nas! Warto być! — zapewniają organizatorzy. Konferencja odbędzie się w czwartek, 22 lutego, o godz.17.00 w Domu Kultury w Rucianem-Nidzie, ul.Gwarna 2A. Szczegóły na załączonym plakacie.

PISZ

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Teatr przy stoliku”. Sztukę Friedricha Durrenmatta - "Jesienny WIeczór" czytają Marian Czarkowski i Cezary Ilczyna, aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Słowo wstępne wygłosi Elżbieta Lenkiewicz. Środa, 28 lutego, godz. 17.00, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu.
O sztuce: Miejscem przewrotnej sztuki wybitnego szwajcarskiego dramaturga, jest luksusowy apartament w hotelu, który zamieszkuje słynny autor powieści kryminalnych, laureat niezliczonych nagród, w tym Nagrody Nobla. Nieoczekiwanie odwiedza go emerytowany księgowy, detektyw amator, wielbiciel twórczości pisarza. Gość od lat usiłuje odpowiedzieć sobie na pytanie, skąd autor ma tak fenomenalne pomysły na morderstwa i dlaczego towarzyszy im najefektowniejszy w historii literatury światowej opis popełnianych zbrodni. Rozpoczyna się frapujący pojedynek psychologiczny bohaterów prowadzący do zaskakującego finału.

WEJSUNY

Kolejny ważny termin koncertowy w Wejsunach! Już 23 marca (sobota) o godzinie 18:00 w kościele ewangelickim w Wejsunach odbędzie się koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu Chóru Pasjonata ze Świętajna. Serdecznie zapraszamy!

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5