Przemoc domowa. Tym razem sprawcą jest kobieta

2024-02-14 08:04:20(ost. akt: 2024-02-14 08:20:10)
 Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Shutterstock

37-letnia mieszkanka piskiej gminy od ponad roku znęcała się nad rodziną, stosując przemoc psychiczną i fizyczną wobec męża i dzieci. Zaniedbywała 15-miesięcznego synka, będąc pijana "sprawowała nad nim opiekę". Została zatrzymana i objęta policyjnym dozorem połączonym z nakazem opuszczenia mieszkania.
37-letnia sprawczyni przemocy domowej została zatrzymana w policyjnym areszcie, rodzina objęta została procedurą „Niebieska karta”.

Wykonując czynności procesowe w tej sprawie, śledczy ustalili, że zatrzymana wszczynała awantury domowe w obecności dzieci. W trakcie tych kłótni wyzywała małżonka, wyganiała go z domu, wyrzucała jego rzeczy, a zdarzało się też, że biła go.

Z relacji policjantów wynika, że kobieta stosowała przemoc także wobec swoich trzech małoletnich synów. Dwóm starszym ubliżała, groziła pozbawieniem życia, wyganiała ich z domu, uderzała otwartą ręką w twarz, a jednego z nich nawet ugryzła. Do tego zaniedbywała najmłodszego synka w wieku 15 miesięcy i "sprawowała nad nim opiekę", będąc pod działaniem alkoholu.

Zatrzymana usłyszała zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nadrodziną. Decyzją prokuratora objęta została policyjnym dozorem. Ma obowiązek stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu cztery razy w tygodniu. Do tego ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 15 metrów i zakaz jakiegokolwiek kontaktowania się z nimi. Ma też obowiązek powstrzymywania się od nadużywania alkoholu — informuje nadkom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Prokurator wydał też nakaz natychmiastowego opuszczenia przez nią wspólnie zajmowanego mieszkania na okres trzech miesięcy. Swoje rzeczy z domu mogła zabrać w asyście policjantów. Za znęcanie się nad rodziną 37-latce grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Piszu
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5