Udzieli porad prawnych, pomoże w rozwiązywaniu sporów

2024-02-15 12:00:00(ost. akt: 2024-02-15 12:02:57)
Otwarcie Biura Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Finansowego w Olsztynie odbyło się na początku października 2023r.

Otwarcie Biura Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Finansowego w Olsztynie odbyło się na początku października 2023r.

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

W Olsztynie działa pierwsze w Polsce Biuro Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Finansowego. To już druga filia ogólnopolskiej instytucji w naszym regionie. Rzecznik finansowy pomaga bezpłatnie w sporze z bankami czy towarzystwami ubezpieczeniowymi.
Do zadań Rzecznika Finansowego należy merytoryczne wspieranie osób pokrzywdzonych działalnością instytucji finansowych, takich jak banki czy towarzystwa ubezpieczeniowe. W ramach swoich kompetencji eksperci Rzecznika Finansowego udzielają porad prawnych oraz prowadzą postępowania interwencyjne i polubowne.

Biuro Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Finansowego w Olsztynie jest dostępne dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, którzy potrzebują pomocy w sporach z instytucjami finansowymi.
W ramach funkcjonowania Biura Klienci otrzymują szeroko rozumiane prawne wsparcie w rozwiązywaniu sporów z podmiotami sektora finansowego, mogą między innymi osobiście złożyć wniosek o wszczęcie postępowania interwencyjnego, a także uzyskać porady prawne. Korzystanie przez osoby fizyczne z powyższych usług jest nieodpłatne.

Obecnie do Rzecznika Finansowego wpływa coraz więcej zgłoszeń dotyczących nieautoryzowanych transakcji płatniczych. Prośby o interwencję dotyczą przede wszystkim kradzieży środków z rachunku bankowego dostępnego przez Internet czy obciążenia konta karty kredytowej lub debetowej bez wiedzy Klienta. Rzecznik prowadzi także szereg postępowań dotyczących choćby odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczycieli. Poza wymienionymi zagadnieniami, mieszkańcy regionu mogą zwrócić się o wsparcie Rzecznika także z innymi problemami dotyczącymi działalności instytucji rynku finansowego, z którymi mierzą się każdego dnia.


Siedziba Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Finansowego
ul. Prosta 1 / 2 lok. 5 (wejście od ul. S. Staszica)
10 – 029 Olsztyn
tel. 22 333 73 37”

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5