Rusza Strefa Działań Twórczych. Muzeum zaprasza młodzież

2024-02-12 10:30:14(ost. akt: 2024-02-12 11:56:39)

Autor zdjęcia: Archiwum MZP

Muzeum Ziemi Piskiej staruje z nowym projektem pn. Strefa Działań Twórczych. To cykl warsztatów dla młodzieży, w których rozwój artystyczny ma iść w parze z poznawaniem historii i tradycji regionu. Zajęcia w Strefie Działań Twórczych zakończy czerwcowa wystawa.
Muzeum Ziemi Piskiej otwiera się na młodzież w wieku 14-18 lat, poszukującą swojej drogi w życiu, proponując połączenie światów sztuki i historii w ramach Strefy Działań Twórczych. Zaplanowano warsztaty, podczas których uczestnicy poznają różne techniki tworzenia.

Wspólnym mianownikiem wszystkich spotkań będzie czerpanie z mazurskich tradycji, historii i kultury regionu – mówi dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. – Inauguracja warsztatów 13 marca. Tematem pierwszego spotkania będą ozdoby wielkanocne wykonywane tradycyjnymi technikami zdobienia. Następnie uczestnicy poznają m.in. mazurskie tradycje malowania kafli, świat legend w kontekście złudzeń optycznych, będą szkicować muzealne eksponaty, wykonają witraże i lampiony oraz odlew własnej dłoni.

W marcu, kwietniu i maju spotkania będą odbywały się w co drugą środę w godzinach 17-19 w Muzeum Ziemi Piskiej. Podsumowaniem projektu będzie zaplanowana w czerwcu wystawa.

Udział w zajęciach jest płatny. Koszt uczestnictwa w całym cyklu Strefy Działań Twórczych wynosi 200 zł od osoby. Obowiązują zapisy, które przyjmujemy pod numerem telefonu 87 423 22 64. Nie warto zwlekać z podjęciem decyzji, ilość miejsc jest ograniczona.


Harmonogram spotkań:
13 marca – Warsztaty wielkanocne
27 marca – Warsztaty malowania kafli
10 kwietnia – Złudzenia optyczne i iluzje w kontekście legend mazurskich i nie tylko
24 kwietnia – Muzealny szkicownik
8 maja – Warsztaty odlewania dłoni
22 maja – Witraże i lampiony
Czerwiec – Wystawa


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5