Znęcał się nad rodzicami. Policyjny dozór dla 49-latka

2024-02-12 08:31:25(ost. akt: 2024-02-12 09:01:40)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja.gov.pl

Kolejny sprawca przemocy domowej został zatrzymany. Tym razem do policyjnego aresztu trafił 49-letni mieszkaniec Pisza podejrzany o znęcanie się nad rodzicami. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru. Mężczyzna ma też nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi.
Piscy kryminalni przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad nią i jej mężem przez ich 49-letniego syna. Z relacji kobiety wynikało, że syn od ponad dwóch lat znęcał się nad nimi psychicznie i fizycznie. Nadużywając alkoholu, wszczynał awantury domowe. W trakcie tych kłótni wyzywał rodziców, wyganiał ich z domu i zakłócał spoczynek nocny. Zdarzały się sytuacje, że szarpał ich za ubrania oraz popychał. Do tego groził, że popełni samobójstwo.

49-letni mieszkaniec Pisza podejrzany o popełnienie przestępstwa został zatrzymany przez policjantów. Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez śledczych usłyszał on zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad rodzicami. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Decyzją prokuratora sprawca przemocy objęty został policyjnym dozorem. Ma obowiązek stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu trzy razy w tygodniu. Do tego prokuratur wydał nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania zajmowanego wspólnie z rodzicami. 49-latekma też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i jakiegokolwiek kontaktowania się z nimi oraz obowiązek powstrzymywania się od alkoholu — informuje nadkom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Za znęcanie się nad rodzicami 49-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Piszu

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5