Jak minął weekend na drogach powiatu?

2024-02-12 07:52:57(ost. akt: 2024-02-12 08:01:08)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Policjanci podsumowują: "weekend na drogach powiatu piskiego minął bezpiecznie — nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego, a jedynie kilka niegroźnych kolizji."
Jak podsumowują piscy policjanci, ostatni weekend karnawału na piskich drogach minął bezpiecznie. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do trzech niegroźnych kolizji.

Policjanci zatrzymali też jednego kierowcę pod działaniem alkoholu. Było to w sobotę (10 lutego br.) po godz. 15.00 w miejscowości Zdory. Mundurowi zatrzymali tam do kontroli drogowej pojazd marki Volvo, którym kierowała 36-letnia mieszkanka piskiej gminy. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie kierującej grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

W niedzielę (11 lutego br.) po godz. 18.00 w Orzyszu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Kierował nim 33-letni mieszkaniec gminy Pisz. Jak się okazało, był trzeźwy, ale wsiadł za kierownicę pomimo cofniętych mu uprawnień. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.

W trakcie dalszej kontroli drogowej funkcjonariusze ustalili, że kierujący audi jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Piszu celem ustalenia miejsca pobytu. Po podpisaniu stosownego oświadczenia 33-latek został zwolniony przez funkcjonariuszy.

Policjanci apelują do kierowców o bezpieczną jazdę, zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku na drogach.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5