19-te urodziny za... kratkami

2024-02-08 07:56:08(ost. akt: 2024-02-08 08:25:10)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: sxc.hu

Policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Pisza, który z nożem w ręku wszczął awanturę domową z rodzicami i starszym bratem. Był pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu młodego mężczyzny w dniu jego 19-tych urodzin.
Młody mężczyzna wszczął awanturę. Wyzywał domowników i prowokował ich do bójki, trzymając w ręku nóż. Sprawca przemocy był pod działaniem alkoholu i środków odurzających. W trakcie zatrzymania policjanci znaleźli przy nim zawiniątko z marihuaną.

Po wytrzeźwieniu 18-latek usłyszał zarzut znęcania się nad rodzicami i starszym bratem. Śledczy ustalili, że mieszkaniec Pisza od blisko pół roku stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec najbliższych. W trakcie wszczynanych awantur ubliżał bliskim i groził im pozbawieniem życia. Do tego popychał ich, szarpał i wykręcał im ręce. Bił też ojca pięściami po ciele i niszczył sprzęty domowe. W trakcie ostatniej interwencji groził pozbawieniem życia bratu, trzymając w ręku nóż — mówi nadkom.Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Nastolatek usłyszał też drugi zarzut dotyczący posiadania środków odurzających. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu młodego mężczyzny na okres 3 miesięcy. Decyzję tą wydał w dniu jego 19-tych urodzin. Za popełnione przestępstwa młodemu mieszkańcowi Pisza grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
KPP w Piszu

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5