Piskie rakiety znów całe w złocie! Udany start roku w Pisz-Point

2024-02-05 07:21:29(ost. akt: 2024-02-05 10:05:57)
– Każdy z nich, w imię pasji i miłości do tenisa, walczył do końca – słyszymy w klubie Pisz-Point

– Każdy z nich, w imię pasji i miłości do tenisa, walczył do końca – słyszymy w klubie Pisz-Point

Autor zdjęcia: Pisz-Point

TENIS/// Nasi tenisiści z przytupem weszli w nowy rok startowy. Hala sportowa SP4 w Piszu stała się 3 lutego areną Zimowego Turnieju Pisz-Point Junior Cup. Złoto zgarnęli Zofia Zawrotna, Marcel Chmielewski, Szymon Faryn oraz Tomasz Kuczyński.
Na tę chwilę czekali od dawna. Po przerwie świąteczno-zimowej, ekipa Pisz-Point ponownie miała okazję zawiesić poprzeczkę wysoko i pod względem organizacyjnym, i sportowym. Przy siatkach piskiej „Czwórki” zameldowało się łącznie 23 tenisistów w wieku od 6 do 10 lat. Rękawicę gospodarzom rzucili ich znajomi z zaprzyjaźnionych klubów z Suwałk, Węgorzewa oraz Łomży.

Młodzieży przyszło rywalizować w singlach (kat. czerwona oraz pomarańczowa) oraz w deblach (kat. pomarańczowa). By wyłonić mistrzów, potrzeba było 6 godzin zaciętych zmagań. Efekt? Piszanie, cóż, nie okazali się „przesadnie gościnni” i zdominowali strefę medalową.

W kat. czerwonej zwyciężył Marcel Chmielewski, a miejsce w pierwszej czwórce wywalczyli ponadto Antoni Oszutowski, Ignacy Kiciński oraz Ksawery Gryciuk. Rywalizację dziewcząt w kat. pomarańczowej wygrała Zofia Zawrotna, wyprzedzając m.in. Zuzannę Kicińską, Marię Zawrotną oraz Klarę Ulianowicz. Wśród chłopców w kat. pomarańczowej najskuteczniejszy okazał się Szymon Faryn, a najbliżsi odebrania mu złota byli Tomasz Kuczyński, Ignacy Chmielewski oraz Maksymilian Tarlecki.

Obrazek w tresci

W konfrontacji deblowej tym razem nie było mocnych na duet Tomasz Kuczyński-Szymon Faryn. Srebro zgarnęli Zuzanna Kicińska oraz Ksawery Gryciuk, a brąz – Jan Borkowski i Maksymilian Tarlecki.

Niezmiernie cieszymy się z dyspozycji naszych tenisistów – przyznaje Marcin Chmielewski, trener Pisz-Point. – Wiemy jednak, że nie jest to najważniejszy wniosek płynący z kolejnego turnieju, w którym bierzemy udział oraz mamy przyjemność być gospodarzami. Najważniejsze były wszystkie te uśmiechy zawodników oraz rodziców. Wszystkie łezki uronione po przegranych meczach… Głęboko wierzymy, że staną się spoiwem do dalszego rozwoju młodych sportowców. Oklasków nie brakowało, bo i należały się wszystkim młodym, dzielnym tenisistom. Każdy z nich, w imię pasji i miłości do tenisa, walczył do końca. Mimo młodego wieku uczestników nierzadko obserwowaliśmy więc bardzo wysokie umiejętności – podsumowuje Chmielewski, podkreślając ogromne wsparcie, które przy organizacji turnieju ekipa Pisz-Point otrzymała ze strony dyrekcji i pracowników SP4, sponsorów, darczyńców i rodziców uczestników.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5