Aby ferie były bezpieczne i zdrowe

2024-01-19 11:05:28(ost. akt: 2024-01-19 11:17:59)
Spotkanie w SP nr 2 w Piszu

Spotkanie w SP nr 2 w Piszu

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Przed nami ferie zimowe. Aby były one bezpieczne, policjanci z powiatu piskiego rozmawiają z uczniami na temat bezpiecznego wypoczynku. Spotkania prowadzą wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piszu. Odbywają się one zarówno w szkołach podstawowych, jak i średnich.
Policjantka przypomina najmłodszym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze ze zwróceniem szczególnej uwagi na znaczenie elementów odblaskowych. Zachęca do tego, by nosić je także poruszając się pieszo w terenie zabudowanym. Mówi też, w jaki sposób bezpiecznie bawić się na śniegu i ostrzega by pod żadnym pozorem nie wchodzić na lód. Dzieci dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami oraz zadają ciekawe pytania. Spotkania z młodzieżą dotyczą głównie sięgania po używki i konsekwencji prawnych z tym związanych.

Przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Piszu mówi dzieciom, w jaki sposób postępować, by nie zachorować. Zwraca uwagę m.in. na odpowiedni ubiór adekwatny do warunków pogodowych, właściwe odżywianie, odpowiednią ilość ruchu i snu. Pani przypomina także uczniom, jak ważne jest mycie rąk i to w odpowiedni sposób. Porusza też bardzo aktualny temat dotyczący napojów energetycznych.

Przedstawicielki obu służb spotkały się także z rodzicami uczniów Zespołu Szkół Katolickich w Piszu. Tutaj tematem przewodnim tego profilaktycznego spotkania było zagadnienie dotyczące sięgania przez młodzież po narkotyki i dopalacze.

Zadaniem policjantki i pani z PSSE było przekazanie rodzicom jak najwięcej wiedzy na temat zgodnie z hasłem „lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Pomogła w tym walizka profilaktyczna zawierająca środki odurzające, którą z zainteresowaniem oglądali rodzice. Spotkanie to odbyto się w ramach wojewódzkiego projektu „Zanim będzie za późno”, a zbliżające się ferie zimowe były ku temu doskonałą okazją.

Przed nami kolejne spotkania w szkołach, a wszystko po to, by nadchodzące ferie były zarówno bezpieczne, jak i zdrowe.
KPP w Piszu


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5