Mimo trudnych warunków, na drogach było bezpiecznie

2024-01-16 09:05:41(ost. akt: 2024-01-16 09:11:39)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Poniedziałek na drogach powiatu piskiego minął bezpiecznie pomimo bardzo trudnych momentami warunków atmosferycznych. Policjanci nie odnotowali żadnego wypadku, a tylko jedną kolizję. Zatrzymali też kierowcę po użyciu alkoholu oraz kierującego bez uprawnień.
Powrót zimy daje się we znaki, szczególnie kierowcom. W poniedziałek (15 stycznia br.) na drogach powiatu piskiego panowały momentami bardzo trudne warunki atmosferyczne i drogowe.

Kierowcy zachowali jednak należytą ostrożność. W efekcie tego dnia policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a tylko jedną kolizję. Zdarzenie to miało miejsce dzisiejszej nocy w miejscowości Kożuchy w gminie Biała Piska.

Kierujący pojazdem marki Citroen Jumper nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W wyniku czego wpadł w poślizg i zjechał z drogi do przydrożnego rowu, gdzie auto przewróciło się. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Tego dnia nie zabrakło niestety także nieodpowiedzialnych kierowców. Jednym z nich był 44-letni mieszkaniec Ełku, który wsiadł za kierownicę pojazdu marki Renault mając blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany został do kontroli drogowej po godz.10.00 w miejscowości Myszki w gminie Biała Piska. 44-latek stracił prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie kierowcy renault grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.

Tego samego dnia przed godz. 21.00 w Piszu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen Polo. Za kierownicą siedział 39-letni mieszkaniec Ełku. Jak się okazało kierowca tennie miał uprawnień. Prawo jazdy stracił w lipcu 2023 roku za kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Teraz 39-latka czeka kolejna sprawa w sądzie, gdzie będzie odpowiadał za jazdę bez uprawnień.
KPP w Piszu


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5