Skazana radna głosuje i bierze dietę

2024-01-17 04:00:00(ost. akt: 2024-01-17 04:16:06)
Sesja Rady Miejskiej w Białej Piskiej

Sesja Rady Miejskiej w Białej Piskiej

Autor zdjęcia: UM Biała Piska

Blisko pół roku temu Sąd Okręgowy w Olsztynie prawomocnie skazał radną Alicję N. na karę bezwzględnego pozbawienia wolności na okres 6. miesięcy w zawieszeniu na 2 lata. Taki wyrok dla radnego oznacza jedno: utratę mandatu. Alicja N. wciąż jednak bierze udział w obradach sesji, głosuje i otrzymuje dietę.
Alicja N. to radna Rady Miejskiej w Białej Piskiej, która w sierpniu 2023 r. usłyszała prawomocny wyrok skazujący ją na karę więzienia. Mimo, że rada powinna uchylić jej mandat, do tej pory tego nie uczyniła. Alicja N. wciąż bierze udział w obradach sesji, głosuje i otrzymuje dietę.

Jak twierdzi Beata Sokołowska, burmistrz Białej Piskiej, w gminie wszyscy o tym wiedzą, a mieszkańcy są oburzeni. Mówią, że przewodniczący Rady Miejskiej w Białej Piskiej jest świadomy tej sytuacji i z premedytacją nie podejmuje uchwały nad wygaszeniem mandatu dla skazanej radnej, ponieważ radna Alicja N. sprzyja w głosowaniach nad uchwałami składanymi z ramienia przewodniczącego Rady Miejskiej w Białej Piskiej.

Cały artykuł przeczytacie już w najbliższym (czwartek, 18 stycznia) wydaniu Gazety Piskiej — wersja elektroniczna naszej gazety na www.kupgazete.pl2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5