Wielkie gratulacje dla Krystiana!

2024-01-11 05:46:14(ost. akt: 2024-01-11 06:10:50)

Autor zdjęcia: SOM w Piszu

Krystian Sztachański, uczeń klasy fortepianu Ewy Sulewskiej w Społecznym Ognisku Muzycznym w Piszu Filii w Białej Piskiej został zakwalifikowany do finału IX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Wro Clavile dla Pianistów Amatorów we Wrocławiu. Wielkie gratulacje!
Krystian Sztachański mieszka w Białej Piskiej i uczęszcza na zajęcia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Piskiej. Jego talent odkryła i szlifuje nauczycielka Społecznego Ogniska Muzycznego w Piszu pani Ewy Sulewska, która wykształciła wielu pianistów, a wśród nich Radka Sobczaka, laureata konkursu chopinowskiego.

Krystian przeszedł pomyślnie eliminacje i został zakwalifikowany do IX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego WroClavile dla Pianistów Amatorów we Wrocławiu. Wśród finalistów, oprócz Krystiana i innych pianistów z Polski, znaleźli się muzycy z Włoch, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Węgier, Singapuru, Belgii, Austrii i Słowacji.

Wielkie gratulacje, życzymy sukcesu w finale konkursu — napisał do nas Lech Ostrowski, dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego w Piszu.

Bardzo cieszymy się z tego sukcesu, serdecznie gratulujemy Krystianowi, jego nauczycielce oraz rodzicom. Mocno trzymamy kciuki za dalszy rozwój artystyczny naszej lokalnej perełki.
Redakcja

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5