"Top Gun: Maverick" w ciągu 10 dni wyświetlania na całym świecie zarobił już blisko 550 mln dolarów.

2022-06-06 09:37:17(ost. akt: 2022-06-06 10:00:30)

Autor zdjęcia: scrin You Tube

"Top Gun: Maverick" potrzebował zaledwie 10 dni, aby stać się największym hitem Toma Cruise'a w amerykańskich kinach. Na rynku wewnętrznym film zarobił już 291,6 mln dolarów. Do tej pory najbardziej kasową produkcją z Cruise'em była "Wojna światów" Stevena Spielberga, która w 2005 r. zgromadziła 243,3 mln dolarów.
"Top Gun: Maverick" w ciągu 10 dni wyświetlania na całym świecie zarobił już blisko 550 mln dolarów. "Ten film to pochwała męskiej przyjaźni, a może czegoś więcej" – twierdzi Quentin Tarantino.

Do swoich ról powrócili Tom Cruise i Val Kilmer, ale szczególną uwagę zwraca występ drugiego z aktorów, ponieważ stanowił dla artysty pewne wyzwanie.

Aktor, który wciela się w porucznika Toma „Icemana” Kazanskiego, od kilku lat zmaga się z nowotworem krtani. W wyniku choroby stracił głos, co w zasadzie uniemożliwia aktywną pracę zawodową w branży filmowo-serialowej.

Kilmer wystąpił jednak w „Top Gun: Maverick”, gdzie przemówił. Za aktora mówiła sztuczna inteligencja, a konkretnie syntetyzator opracowany przez firmy Sonantic i Amazon. Ciekawostkę ujawniła córka aktora w rozmowie z serwisem Page Six - wywiad przeprowadzono w ubiegłym miesiącu.

Kontynuacja hitu z 1986 r. to najlepszy debiut w historii, jeżeli chodzi o weekend poprzedzający święto Memorial Day (dzień upamiętniający obywateli USA, którzy zginęli w trakcie odbywania służby wojskowej). W samej Ameryce widzowie zostawili w kasach 124 miliony dolarów. Nowy "Top Gun" wyprzedził zatem "Piratów z Karaibów: Na krańcu świata". Dotychczasowy rekordzista miał na koncie "tylko" 114,7 milionów dolarów - zwraca uwagę serwis Filmweb.pl.

To zarazem drugie najlepsze otwarcie w historii Paramount Pictures. Więcej pieniędzy wytwórni filmowej przyniosła tylko druga część "Iron Mana" (128,1 miliardów dolarów).
Wg IGN.com. budżet na produkcje wynosił ok. 170 milionów dolarów, co oznacza, że po 10 dniach wyświetlania zdołał już zarobić na siebie.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5