6 czerwca w czwartek odbył się Dzień Otwarty w Naszym Przedszkolu Norlandia przy ulicy Borowej 4 w Olsztynie

2019-06-10 14:26:23(ost. akt: 2019-06-11 10:27:09)   Artykuł sponsorowany
Aby ułatwić dzieciom proces adaptacji w nowym miejscu, jakim jest przedszkole i ten etap edukacji – nasi fantastyczni nauczyciele zorganizowali dla nich wiele ciekawych atrakcji.
„Dzieci w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z miejscem i z nauczycielami. Nowe sale, zabawki – wszystko to jest bardzo ważne dla dziecka, aby czuło się bezpiecznie i miło. Staramy się, aby wszystko co robimy było dopasowane do potrzeb naszych maluchów „ - mówi p. Grażyna Iwaszko, dyrektor przedszkola Norlandia Borowa w Olsztynie, więcej informacji na stronie : www.borowa.norlandiaprzedszkola.pl Dzieci tego dnia uczestniczyły w zajęciach integracyjnych, plastycznych, muzycznych i ruchowych. Był też słodki poczęstunek oraz malowanie buziek, a także foto budka, która cieszyła się największym zainteresowaniem.

„Naszym priorytetem jest zapewnienie dzieciom bezpiecznego, przyjaznego środowiska, które będzie dla nich drugim domem. Aby tego dokonać otaczamy podopiecznych żłobków czułą opieką i pochylamy się nad ich indywidualnymi potrzebami. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra dokłada także wszelkich starań, aby pomagać dzieciom w osiąganiu coraz większej samodzielności i budowaniu poczucia własnej wartości od najmłodszych lat. Wiemy również, jak stymulujące dla maluchów są kreatywne, dostosowane do wieku zajęcia, dlatego w naszych placówkach kładziemy duży nacisk na rozwój umiejętności poprzez zabawę.” – mówi Dorota Heith, Wiceprezes Zarządu Norlandia Polska. Podczas dnia otwartego rodzice zapoznali się z ofertą przedszkola: http://borowa.norlandiaprzedszkola.pl/Story/Page/108712 W Przedszkolu i Żłobku Norlandia Borowa w Olsztynie propaguje się zrównoważony rozwój i zachęca dzieci do wyrażania emocji poprzez uczestnictwo w zróżnicowanych zajęciach dodatkowych, które obejmują m.in. dogoterapię, rytmikę, tańce, szachy, logorytmikę oraz arteterapię. Dzieci biorą także udział w organizowanych przez placówki teatrzykach. Bardzo ważnym aspektem dla nas, jest rozwój lingwistyczny dzieci, zapewniamy innowacyjną metodę nauki języka angielskiego. Jako pierwsi w Polsce zapewniamy naukę języka angielskiego na tabletach. Korzystamy z Międzynarodowego Programu Moomin Language School Link: https://moominls.com/en/, który uwielbiają nasze dzieci.

Przyszli wychowankowie chętnie włączali się do zajęć zorganizowanych przez nauczycielki. Podczas swobodnych zabaw mieli okazję poznać swoich rówieśników, mogli również oswoić się z nowym miejscem, aby chętnie i bez obaw do niego wrócić. Najwięcej jednak emocji wzbudziło malowanie twarzy. Każdy maluch choć na chwilkę mógł zamienić się w tygryska, kotka, kwiatuszka czy motylka. Był to dzień wesoły, kolorowy i pełny wrażeń.


Udział w Dniach Otwartych daje dzieciom okazję do poznania nowego miejsca, dostarcza mnóstwo radości i zabawy, a rodzicom – że Przedszkole Norlandia Borowa w Olsztynie - to miejsce gdzie można wspaniale spędzać czas :)

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5