Uroczyste obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

2018-05-07 13:54:25(ost. akt: 2018-05-07 13:55:43)

Autor zdjęcia: Archiwum MDK Pieniężno

O godz. 12.00 w kościele pw. Piotra i Pawła odprawiono mszę św. w intencji Ojczyzny, podczas której pracownicy Miejskiego Domu Kultury zadbali o odpowiednią oprawę muzyczną i literacką.
Po mszy św. w asyście orkiestry dętej i pocztów sztandarowych, pieniężnianie pomaszerowali pod Ratusz Miejski. Kierownik MDK Tadeusz Kłębucki pokrótce przypomniał mieszkańcom o ustanowieniu polskiej flagi, jak i jej biało-czerwonych barwach, a miało to miejsce 3 maja 1792 roku w pierwszą rocznicę uchwalenia Konstytucji. Pan Burmistrz opowiedział o powstaniu Konstytucji, najważniejszych zmianach w prawie oraz o tym, że wolność nie jest dana na zawsze i należy o tym pamiętać. Po przemowie Burmistrza odegrano hymn państwowy, a poczet flagowy podniósł flagę na maszt. Miłym akcentem było wręczanie przez harcerzy uczestnikom obchodów kotylionów. Inicjatorem tej akcji był Burmistrz Kazimierz Kiejdo, który zakupił przepiękne kotyliony biało-czerwone z orłem w tle. Pomysł ten bardzo spodobał się mieszkańcom gminy Pieniężno.

Organizator obchodów 3 Majowego święta dziękuje: ppłk Tomaszowi Chwietkiewiczowi – SG Grzechotki za wystawienie pocztu flagowego: Przewodniczącej Rady Alinie Mańkut, Dyrektorowi Robertowi Słoninie – ZSP w Pieniężnie, Dyrektorowi Januszowi Milan – Gimnazjum w Pieniężnie i Komendantowi Walerianowi Butkiewicz – OSP w Pieniężnie za wystawienie pocztów sztandarowych, Jarosławowi Rdzeniewskiemu i zespołowi Stokrotka za artystyczną oprawę oraz pracownikom MDK za pracę i szczególne zaangażowanie w obchodach święta 3 Maja.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5