Spłonął dom w Różańcu. Lokatorzy opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej

2016-12-23 09:47:13(ost. akt: 2016-12-23 09:52:27)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

Dziesięć pojazdów straży pożarnej walczyło z pożarem budynku mieszkalnego, do którego doszło w nocy z czwartku na piątek (22/23.12) w Różańcu (gm. Pieniężno).
Informacja o pożarze wpłynęła do Stanowiska Kierowania KP PSP w Braniewie około godz. 01.00. Ogień pojawił się na dachu, bardzo szybko obejmując całość budynku. Lokatorzy opuścili palący się budynek przed przybyciem straży pożarnej.

— Strażacy obecni na miejscu pożaru skupili się na ugaszeniu ognia, który zniszczył konstrukcję dachu oraz wnętrze budynku —mówi mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie. — Część elementów konstrukcyjnych obiektu uległa zawaleniu.

Działania ratownicze prowadzono z zewnątrz oraz wewnątrz budynku, w silnie zadymionych pomieszczeniach. Dodatkowo wykorzystano podnośnik hydrauliczny oraz autodrabinę.

Prace strażaków na miejscu pożaru trwały do godzin porannych. Pogorzelisko zabezpieczali strażacy-ochotnicy z miasta i gminy Pieniężno, którzy dogasili ukryte zarzewia ognia. Na miejsce pożaru przybył Burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo, który zadeklarował pomoc dla pogorzelców.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5