Pijany jechał motorowerem. Zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

2016-12-09 13:50:09(ost. akt: 2016-12-09 14:03:38)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Policjanci zatrzymali 21-letniego kierującego motorowerzystę bez uprawnień, który kierował jednośladem mając ponad 1 promil alkoholu.
Tuż po godzinie 1.00 braniewscy policjanci zostali wezwani do braniewskiego szpitala, gdzie miał przebywać mężczyzna ze zdarzenia drogowego, do którego doszło w Wyrębiskach (gm. Pieniężno). Rozpytany przez funkcjonariuszy 21-latek oświadczył, że jadąc drogą publiczną został zaatakowany przez psa i w wyniku tego ataku przewrócił się i doznał ogólnych potłuczeń.

W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że mógł kierować motorowerem pod działaniem alkoholu, poddali go badaniu na zawartość alkoholu. Urządzenie wykazało ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Z uwagi na fakt, że mężczyzna wielokrotnie zmieniał wersję dotyczącą czasookresu i ilości spożytego alkoholu został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Dodatkowo policjanci dokonali badania retrospektywnego na zawartość alkoholu. W trakcie wyjaśniania okoliczności zdarzenia okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

W dniu dzisiejszym mężczyzna został przesłuchany i przyznał się do jazdy pod działaniem alkoholu, złożył wyjaśnienia i poddał dobrowolnej karze – 3 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu drogowym, 12 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania nieodpłatnej pracy na cele publiczne w wymiarze 30 godzin oraz świadczenia pieniężnego w wysokości 5.000 zł na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym.

To kolejny nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego wyeliminowany dzięki obywtelskiemu zgłoszeniu.

AK

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. braniewianin #2132737 | 188.112.*.* 11 gru 2016 10:20

  Ok. Rozumiem. Koleś był na bani. Mundurowi mają wynik. A co z atakującym psem ? Policja ma to w d..ie ? Przecież tak na prawdę to on stwarza zagrożenie w tamtym miejscu ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kuba #2132052 | 94.254.*.* 10 gru 2016 12:14

   Wystarczyłoby zatrudnić średniej nawet jakości adwokata, który skasował by mniej niż te 5000 zł, aby kara była dużo niższa. To raptem motorower, dużego zagrożenia nie stworzył. Jeden promil to też nie rekord świata...

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5