Nocny pożar mieszkania przy ul. Lidzbarskiej w Pieniężnie. Jedna osoba w szpitalu

2016-07-28 09:18:59(ost. akt: 2016-07-28 09:27:42)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

Około godz. 02:00 w nocy ze środy na czwartek, 28 lipca służba dyżurna Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ulicy Lidzbarskiej w Pieniężnie. Pożar obejmował jedno z mieszkań na poddaszu oraz konstrukcję dachu.
Około 30 osób, lokatorów obiektu opuściło palący się budynek mieszkalny po uzyskaniu informacji o zagrożeniu. Jedna osoba została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Jako pierwsi działania ratowniczo – gaśnicze rozpoczęli strażacy-ochotnicy z OSP Pieniężno. Strażacy obecni na miejscu pożaru skupili się na ugaszeniu pożaru mieszkania oraz drewnianej konstrukcji poddasza użytkowego budynku. Dodatkowo powstrzymano ogień przed rozprzestrzenieniem się na całość konstrukcji dachu.

Działania gaśnicze wewnątrz obiektu prowadzono w bardzo trudnych warunkach, ze względu na panujące silne zadymienie oraz wysoką temperaturę.  Strażacy do działań gaśniczych wykorzystali podnośnik hydrauliczny oraz dwie autodrabiny. Po około dwóch godzinach pożar, który zniszczył jedno z mieszkań na poddaszu oraz część konstrukcji dachu został opanowany.

Na miejsce pożaru skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Braniewa oraz Lidzbarka Warmińskiego, strażaków-ochotników z Pieniężna, Ornety, Plut, Płoskini i Lipowiny. Na miejscu prowadzonych działań obecny był również Burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo. Pogorzelisko do godzin porannych zabezpieczali strażacy-ochotnicy z Pieniężna.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Braniewie


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zawiliniak #2035509 | 195.136.*.* 28 lip 2016 20:28

    czemu nikt nie wspomniał o bohaterskiej postawie dżentelmena z Fromborka,który akurat przejeżdżał w okolicy i jako pierwszy powiadomił straż oraz zaalarmował śpiących mieszkańców owego przybytku?

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5