Bal karnawałowy w podstawówce. W szkole pojawiły się księżniczki, wróżki oraz rycerze

2016-01-26 09:10:07(ost. akt: 2016-01-26 09:30:15)
W szkole pojawiły się księżniczki, wróżki, rycerze i przeróżne cudaki, a także inne postacie ze świata fantasy

W szkole pojawiły się księżniczki, wróżki, rycerze i przeróżne cudaki, a także inne postacie ze świata fantasy

Autor zdjęcia: Bogusława Pachur

Ferie zimowe dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pakoszach, już tradycyjnie, rozpoczęły balem karnawałowym. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, na ten dzień, przystrojoną balonami i serpentyną.
W szkole pojawiły się księżniczki, wróżki, rycerze i przeróżne cudaki, a także inne postacie ze świata fantasy, które na kilka godzin zagościły w budynku szkolnym. Niektórzy byli nie do poznania, finezyjne, karnawałowe maski otaczały ich mgiełką tajemnicy, inni wzbudzali podziw lub lekkie przerażenie. Humor dopisywał wszystkim uczestnikom balu. Były korowody, kółeczka i tańce w parach.

Zabawę urozmaicały konkursy, przygotowane i prowadzone przez kierownika Miejskiego Domu Kultury w Pieniężnie pana Tadeusza Kłębuckiego, które cieszyły się dużą popularnością. Znakomicie spisali się też rodzice, gdyż przygotowali dla swoich pociech przepyszne ciasta, które można było skosztować w szkolnej kawiarence. Spotkanie z Mikołajem i otrzymanie od niego prezentu było dla najmłodszych nie lada przeżyciem, ale dzielnie witali się z nim i deklamowali wierszyki.

Na koniec zabawy dyrektor szkoły, pani Urszula Chrościcka przypomniała dzieciom o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.


Bogusława Gawryś

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5