Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości w podstawówce

2015-11-12 10:07:31(ost. akt: 2015-11-12 10:21:22)

Autor zdjęcia: Bogusława Pachur

W 1918 r. po 123 latach zaborów państwo polskie odrodziło się i odzyskało niepodległość. Dzień 11 listopada, w którym Józef Piłsudski przejął władzę, dla uczczenia powstania suwerennego ośrodka władzy odrodzonej Polski, został w 1937 roku oficjalnie ogłoszony świętem narodowym.
Z tej też okazji, jak co roku, w Szkole Podstawowej w Pakoszach odbyła się uroczysta akademia, po to, by uświadomić uczniom, że jest to niezwykle ważna data w historii Polski, a uroczyste świętowanie, to składanie hołdu naszym przodkom i kształtowanie tożsamości młodego Polaka.

Dzieci, pod kierunkiem Bogusławy Gawryś, przygotowały spektakl słowno- muzyczny obrazujący koleje losu naszej ojczyzny i walkę Polaków o niepodległość. Młodzi aktorzy wcielili się w rolę uczniów, którzy w tamtych czasach, mimo srogich kar, sprzeciwiali się germanizacji i rusyfikacji. Oprawę muzyczną przedstawienia stanowiły patriotyczne pieśni wykonywane przez całą szkolną społeczność.

To była pouczająca ,, lekcja”, szczególnie dla najmłodszych uczniów, którzy w szkole poznają historię naszej ojczyzny. Współczesny patriotyzm, to nie tylko pamięć i hołd składany naszym pradziadkom, ale również wzorowe postawy uczniów, ich kultura osobista, rzetelna praca i obowiązkowość, dlatego po zakończeniu przedstawienia, dyrektor szkoły Urszula Chrościcka nagrodziła medalami uczniów wyróżniającymi się tymi przymiotami.

Bogusława Gawryś


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5