Uroczyste pasowanie pierwszaków w Pakoszach

2015-10-26 12:26:10(ost. akt: 2015-10-26 12:37:14)

Autor zdjęcia: Agnieszka Kuziuta

W czwartkowe przedpołudnie w Szkole Podstawowej w Pakoszach odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej. Do tego ważnego dnia pierwszoklasiści, pod okiem swojej wychowawczyni, Moniki Ostrowskiej, przygotowywali się kilka tygodni, by wszystkim udowodnić, że nie są już przedszkolakami, lecz prawdziwymi uczniami.
Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i deklamacji oraz wiedzą, odwagą i wyobraźnią podczas konkursów przygotowanych przez Samorząd. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni, która nagradzała ich gromkimi brawami.

Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie i tradycyjne pasowanie na ucznia, którego symbolicznym wielkim ołówkiem, dokonała Urszula Chrościcka– dyrektor szkoły.

Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez ich rodziców.

Bogusława Gawryś


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5