Wyprawa do skansenu. Uczniowie rzeźbili postać

2015-10-19 11:15:13(ost. akt: 2015-10-19 11:42:29)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uczniowie klas II-III Szkoły Podstawowej w Piotrowcu, odwiedzili skansen „Uchronić od zapomnienia” w Łajsach. Wszyscy uczestnicy z dużym zainteresowaniem słuchali jak rzeźbiarz opowiada o tym w jaki sposób tworzy swoje prace, a także z jakiego drewna powstają rzeźby. Możemy pochwalić się, że uczniowie pod okiem artysty rzeźbili postać.
Poprzez osobisty kontakt z artystą i jego pracami, dzieci miały możliwość dostrzegania piękna w wytworach kultury. Uczniowie czerpali przyjemność z bezpośredniego kontaktu z rzeźbami. Wiele radości wszystkim sprawiło wspólne  oglądanie eksponatów i starych maszyn rolniczych zgromadzonych w skansenie.

Dziękujemy panu Stanisławowi Chorążyczewskiemu za miłe przyjęcie oraz ciekawie i cenne wskazówki, jak posługiwać się dłutami, aby w końcowym efekcie mogły powstawać tak piękne rzeźby.

SP Piotrowiec


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5