O dopalaczach i asertywności w podstawówce

2015-09-18 08:41:13(ost. akt: 2015-09-18 08:49:34)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W Szkole Podstawowej w Pakoszach odbyły się warsztaty edukacyjno – profilaktyczne dla uczniów.
W klasach IV-VI uczniowie uczestniczyli w warsztatach pod nazwą „Dopalacze – nowe spojrzenie na narkotyki”. Celem programu było podniesienie poziomu wiedzy na temat zagrożeń jakie niesie zażywanie dopalaczy oraz ukazanie przyczyn podejmowania ryzykownych zachowań przez młodzież.

Uczniowie klas młodszych II i III, natomiast uczestniczyli w warsztacie „Jestem mistrzem asertywności”. Celem tego programu było zwiększenie umiejętności asertywnego komunikowania się, chronienia własnych granic, konstruktywnego radzenia sobie w sytuacjach problemowych.

Wszystkie dzieci bardzo chętnie brały aktywny udział. Realizatorem programów była Elżbieta Górecka z Ośrodka Profilaktyki i Edukacji w Morągu.

Zrealizowane programy zostały zakupione przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Pieniężnie.

Agnieszka Kuziuta


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


 

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5