34-latek wjechał w płot. Powód? Był pijany

2019-04-08 19:13:13 (ost. akt: 2019-04-08 19:37:27)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Do mimo wszystko nietypowego zdarzenia doszło w miniony piątek wieczorem pomiędzy Nowymi a Starymi Kiełbonkami w gm. Piecki. Według zgłoszenia 34-letni mężczyzna wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w płot.
Przyczyna nieprawidłowego manewru szybko się wyjaśniła. Mężczyzna był nietrzeźwy, co potwierdziło badanie alkomatem. Wykazało ono, że 34-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia samochodu do lat 15.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Wypity alkohol - nawet w niewielkiej ilości - prowadzi zawsze do zaburzenia percepcji wzrokowej oraz ogranicza pole widzenia powodując błędną ocenę odległości i prędkości. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które swoim bezmyślnym zachowaniem narażają życie swoje oraz innych osób na poważne niebezpieczeństwo.

źródło: KPP

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5