Brak uwagi, alkohol i brawura

2018-09-10 22:20:00 (ost. akt: 2018-09-10 22:26:52)

Autor zdjęcia: Archiwum KWP

Przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 km/godz., ponieważ jechał w terenie zabudowanym 110 km/godz. W efekcie tego przewinienia stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące i musiał zapłacić 400 złotych mandatu.
W miniony piątek po godzinie 15.00, na trasie Babięta – Prusinowo, doszło do wypadku drogowego. Policjanci ustalili, że kierujący motorowerem nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru skrętu i uderzył w bok seata, który go wyprzedzał. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Mężczyzna kierujący jednośladem doznał złamania nogi i został przewieziony do szpitala.

W sobotę w Pieckach na ulicy Zwycięstwa patrol policji zatrzymał do kontroli 35-latka, który kierował motorowerem. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Niestety, to nie jedyne jego przewinienie. Po sprawdzeniu jego danych okazało się, że ma dwa aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, ważne m.in. do lutego 2019 roku. Tym samym popełnił on przestępstwo za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatni weekend nie zbrakło też amatorów bardzo szybkiej jazdy. W niedzielę po godzinie 7.00 w Sorkwitach na ulicy Olsztyńskiej policjanci wydali sygnał do zatrzymania się kierującemu Oplem. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 km/godz., ponieważ jechał w terenie zabudowanym 110 km/godz. W efekcie tego stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące i musiał zapłacić 400 złotych mandatu. Tego samego dnia, w tej samej miejscowości dopuszczalną prędkość przekroczyła też kierująca osobówką kobieta, która jechała w terenie zabudowanym z prędkością większą niż dopuszczalna o 55 km/godz. Ona również straciła prawo jazdy i zapłaciła mandat.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5