I Krutyński Bieg z Wiernym Przyjacielem

2017-04-24 14:30:48(ost. akt: 2017-04-24 14:51:08)
I Krutyński Bieg z Wiernym Przyjacielem

I Krutyński Bieg z Wiernym Przyjacielem

Autor zdjęcia: organizatorzy

Już 29 kwietnia w Krutyni odbędą się zawody w dogtrekkingu. Wygrywa ten zespół lub osoba, który dotrze na metę w najkrótszym czasie, pokonując jednocześnie całą trasę wyznaczoną przez organizatorów.
Dogtrekking to po prostu długi spacer z psem, połączony z elementami marszu na orientację.

Na trasie znajdują się tzw. „punkty kontrolne”. To właśnie w ich stronę należy się kierować, by spisać hasło przygotowane przez organizatorów. O przebiegu trasy, sposobach zdobywania punktów kontrolnych oraz atrakcjach czekających na drodze do mety organizatorzy poinformują zawodników i zawodniczki podczas tzw. odprawy technicznej.

W dogtrekkingu biorą udział zarówno osoby nastawione na zaciętą rywalizację, jak i te, które liczą na przygodę i rekreacyjne zwiedzanie okolicy. Całej imprezie przyświecają dwa cele: dobra zabawa i zdrowa rywalizacja. Priorytetem jest jednak zawsze dobro psa.

Żeby wziąć udział w dogtrekkingu wystarczą tak naprawdę tylko dobre chęci. Różne dystanse – 5 i 15km – umożliwiają start niemal każdej osobie i każdemu psu.2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5