Dzień Strażaka w Krutyni

2016-05-06 08:00:00(ost. akt: 2016-05-06 10:47:44)

Autor zdjęcia: Waldemar Bzura

„Dziękuję, że jesteście gotowi zawsze nieść pomoc” – tymi słowami ks. proboszcz Waldemar Sawicki przywitał druhny i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej podczas obchodów Dnia Strażaka.
4 maja, w święto patronalne św. Floriana, w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ukcie została odprawiona msza św. w intencji strażaków i ich rodzin, którą celebrował ks. proboszcz Waldemar Sawicki. W nabożeństwie uczestniczył poczet sztandarowy oraz przedstawiciele dwóch zaprzyjaźnionych instytucji: Szkoły Podstawowej w Krutyni oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni, jak również zaproszeni goście, rodziny i znajomi strażaków.

Podczas mszy ks. proboszcz Waldemar Sawicki w imieniu swoim oraz mieszkańców parafii kierował podziękowania oraz słowa najwyższego uznania do strażaków ochotników, którzy społecznie wypełniają strażacką posługę niesienia pomocy na rzecz ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa i ochrony ludności. Mundur strażacki zobowiązuje do odpowiednich zachowań i postaw – mówi ks. proboszcz – do działań na rzecz osób potrzebujących, bez względu na wyznanie, status społeczny, czy przekonania. Strażacy nie pytają, tylko niosą pomoc.

Szczególne podziękowania dla druhen i druhów, na ręce prezesa dh Waldemara Bzury i naczelnika dh Piotra Kulasa, złożyli uczniowie oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Krutyni, dziękując za zaangażowanie w życie społeczeństwa lokalnego i uczniowskiego.

Tradycyjnie po mszy strażacy udali się na parafialny cmentarz, by tam oddać honory i cześć zmarłym strażakom oraz zapalić symboliczny znicz.

W imieniu druhen i druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni serdecznie dziękuję pani dyrektor Annie Sobiech oraz nauczycielom Szkoły Podstawowej w Krutyni za trud i wysiłek podczas codziennego budowania solidnych fundamentów wartości przyszłych strażaków ochotników. Etos służby w szeregach ochotników jest dziełem pokoleń, a dzięki Waszemu wysiłkowi i podtrzymywaniu strażackiej tradycji, mundur jest symbolem pasji lub nawet przyszłej drogi zawodowej, w każdym przypadku powodem do uzasadnionej dumy.

dh Waldemar Bzura- prezes OSP Krutyń

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5