Zapasy sportem wszystkich dzieci

2015-04-27 09:11:35 (ost. akt: 2015-04-27 09:19:28)
W Nawiadach odbył się Międzywojewódzki Turniej Zapaśniczy o Puchar Wójta Gminy Sorkwity

W Nawiadach odbył się Międzywojewódzki Turniej Zapaśniczy o Puchar Wójta Gminy Sorkwity

Autor zdjęcia: Organizator

W Nawiadach odbył się Międzywojewódzki Turniej Zapaśniczy o Puchar Wójta Gminy Piecki, młodzików i mini-zapasów dziewcząt i chłopców urodzonych w latach 2001-2008. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali przewodniczący Rady Gminy Piecki Tomasz Jasinowicz i prezes LUKS Orlik Nawiady Grzegorz Maksymow.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się dyrektorzy szkół z terenu gminy Piecki Tomasz Żbikowski i Dariusz Romankiewicz oraz mieszkańcy naszej gminy. Podczas uroczystości otwarcia zawodów Marek Szabelski za wieloletnie wspieranie działalności sekcji zapaśniczej LUKS Orlik Nawiady został uhonorowany pamiątkową statuetką. W turnieju wystartowało 43 młodych zawodników i zawodniczek podzielonych na kategorie wiekowe i wagowe z 5 klubów reprezentujących województwa: mazowieckie, podlaskie i warmińsko-mazurskie. Turniej w Nawiadach przygotowany był w związku z programem organizowanym przez Ministerstwo Sportu i Polski Związek Zapaśniczy (do którego przystąpiła również Szkoła Podstawowa w Nawiadach, red.) "Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci" i miał na celu przybliżenie dzieciom jak również ich rodzicom sportu zapaśniczego i możliwości jakie stwarzają systematyczne treningi zapaśnicze. Dlatego zawody zostały poprzedzone pokazem akrobatycznym i pokazem technik zapaśniczych w wykonaniu starszych zawodników, wychowanków Orlika Nawiady.
Mimo młodego wieku zawodnicy pokazali spore umiejętności i wykazali wielką wolę walki i zaciętość było wiele radości ale także i łez.
W punktacji drużynowej zwyciężyli:
1m. Orzeł Karolewo 41 pkt.
2m. LUKS Orlik Nawiady 22 pkt.
3m. Mazowsze Teresin 13 pkt.
4m. MLKS Gwiazda Szczuczyn 12 pkt.
5m. LUKS Marcinkowo 1 pkt.

Miejsca zajęte przez zawodników z Nawiad w klasyfikacji indywidualnej:
1 miejsca: Adamowicz Zuzanna, Szymańska Patrycja, Domian Jakub
2 miejsca: Brzezińska Kornelia, Giers Kamil, Kryspin Wiktoria, Kaczmarczyk Jan, Szymański Marcin.
3 miejsca: Krupińska Nikola, Domian Michał, Kalinowski Kacper.

Bardzo dziękujemy wójt Agnieszce Kurczewskiej za patronat nad turniejem i dyrektor Szkoły Podstawowej w Nawiadach Annie Grzywna za udostępnienie obiektu do przeprowadzenia zawodów, jak również rodzicom dzieci i starszym zawodnikom za pomoc w organizacji zawodów.
Dziękujemy również lokalnym przedsiębiorstwom,które od wielu lat wspierają działalność naszej sekcji zapaśniczej: Piekarnia-Cukiernia Marek Szabelski, Nadleśnictwa Strzałowo i Mrągowo - Lasy Państwowe, Agro-Sokołów Piecki, Drewpol-Chostka, Szapiel-Mrągowo,
Kajaki-Szmigiel Krutyń.
Patronat medialny nad turniejem objęły: Radio Zet-Gold Mrągowo, Kurier Mrągowski, Fakty Mazur.
Organizatorami zawodów byli: UG Piecki, LUKS Orlik Nawiady, GOPS Piecki, GOSiR Pegaz w Pieckach i ZOPO w Pieckach.
Stanisław Kamiński
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5