Wiosenna Akcja Ratowania Płazów

2015-03-23 14:42:37 (ost. akt: 2015-03-23 14:52:30)

Autor zdjęcia: SP Krutyń

17 marca ruszyła już po raz piąty Wiosenna Akcja Ratowania Płazów na terenie gminy Piecki. Pracownicy Mazurskiego Parku Krajobrazowego wraz z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej w Krutyni będą wyłapywać i bezpiecznie przenosić płazy przez drogę. Akcja potrwa do maja.
Uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Krutyni pod opieką wychowawców i nauczycieli już po raz kolejny biorą udział w Wiosennej Akcji Ratowania Płazów zorganizowanej przez pracowników Mazurskiego Parku Krajobrazowego.
We wtorek 17 marca, dwa kilometry od wsi Krutyń ustawiono specjalne ogrodzenie, by płazy migrujące do miejsc rozmnażania nie ginęły pod kołami przejeżdżających samochodów. Co roku pracownicy parków alarmują, że pod kołami aut ginie tysiące migrujących płazów. Dlatego ważna jest ich ochrona, a temu ma służyć zorganizowana po raz czwarty, na obrzeżach Rezerwatu Krutynia, kampania „Ratowania płazów”. Zbudowane ogrodzenie na trasie Krutyń –Piecki - Ukta będzie ustawione do końca maja.
Przez kilka najbliższych tygodni dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Krutyni wraz z pracownikami Mazurskiego Parku Krajobrazowego oraz nauczycielami będą „sprawdzać płotki”, tzn. łapać zatrzymane tam płazy, oznaczać ich gatunek i przenosić na przeciwległą stronę jezdni.
Do udziału w tegorocznej akcji zostali zaproszeni uczniowie i nauczyciele: Szkoły Podstawowej w Krutyni oraz Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie, pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Mrągowie oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni. W ramach wspólnej pracy zostało wykonane ogrodzenie wzdłuż drogi przy Jeziorze Krutyńskim. Akcję wpierały Nadleśnictwa: Strzałowo i Maskulińskie.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: spkrutyn

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5