Nie pal przy mnie, proszę!

2015-03-19 13:37:42 (ost. akt: 2015-03-20 11:56:28)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Pieckach

W dniu 13 marca 2015r. w ramach programu pt.: „Nie pal przy mnie, PROSZĘ!!!!”, uczniów klasy II b z Zespołu Szkół w Pieckach odwiedziła pani Marta Kopaniec z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej z Mrągowa.
Celem spotkania było przybliżenie uczniom: co to jest zdrowie?; co należy robić, aby być zdrowym?; dlaczego należy dbać o zdrowie?; dlaczego chorujemy?; gdzie znajdują się bakterie?; gdzie jest ich najwięcej?; czy można je zobaczyć „gołym okiem”?. W bardzo interesujący sposób pani Marta Kopaniec opowiedziała i zaprezentowała jak szybko przenoszą się bakterie- dzieci na dłoniach zostały ozdobione świecącym brokatem tj. umownie „bakterie” i poprzez witanie, dotykanie różnych przedmiotów, mogły zobaczyć jak szybko i często spotykamy się na co dzień z bakteriami. Następnie poprzez „burzę mózgów”, dzieci podawały swoje propozycje na temat: w jaki sposób pozbyć się bakterii? Odpowiedzi były różne, m.in. częste i dokładne mycie rąk, mycie całego ciała oraz dokładne ich wytarcie, zakładanie czystych ubrań, częsta zmiana bielizny osobistej, mycie owoców i warzyw.
Na koniec spotkania uczniowie wykonali w grupach plakaty pt.: „Czysty człowiek”.
Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Pani Marta odwiedzi naszą szkołę w kwietniu 2015r. Będzie gościć w klasach pierwszych a,b,c i d.
Serdeczne podziękowania za zdobytą wiedzę i ciekawe zajęcia: Uczniowie z klasy II b wraz z wychowawczynią panią Mariolą Bloch.
Szkolna koordynatorka programu Karolina Bystra

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz, klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.Pomogę: Ewa Dolińska-Baczewska

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: piecki

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja pale #1693682 | 164.126.*.* 19 mar 2015 14:29

    i kto nie pali to z daleka odemnie niech mi pod łape nie podłazi...

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5