Uczniowie klas pierwszych pasowani na Czytelników

2015-02-20 08:35:52 (ost. akt: 2015-02-20 08:39:11)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół w Pieckach

Uczniowie z klas pierwszych Zespołu Szkół w Pieckach mają za sobą uroczystości związane z pasowaniami na czytelników biblioteki szkolnej.
Po lekcjach informacyjnych połączonych z pierwszymi, samodzielnymi wypożyczeniami książek do domu, które odbywały się w ostatnich dniach trwania I semestru, tj:
•KLASA I „A” – 16.01.2015r.
•KLASA I „B” – 16.01.2015r.
•KLASA I „C” – 20.01.2015r.
•KLASA I „D” – 23.01.2015r.
uczniowie wdrażają się do korzystania ze zbiorów bibliotecznych.
Pierwszoklasiści w ramach stosowania się do zasad związanych z dbałością o wypożyczane zbiory biblioteczne zostali wyposażeni w pamiątkowe zakładki do książek. Zakładki przygotowały uczennice z klas IV „B” i V „A” podczas zajęć Koła Przyjaciół Biblioteki.
Ponadto dzieci otrzymały listy skierowane do swoich rodziców, w których - w imieniu dyrektor szkoły, wychowawczyń klas oraz bibliotekarza szkolnego - zapraszamy do biblioteki szkolnej również rodziców i zachęcamy do pojęcia wspólnego trudu podnoszenia poziomu techniki czytania oraz czytelnictwa wśród pierwszoklasistów.
Kolejnymi podarkami, które dzięki dyrektor Jadwidze Pietrzykowskiej, z okazji uroczystości pasowania na czytelników trafiły do rąk maluchów były odblaski ufundowane przez PZU. Z pewnością wpłyną one na poprawę świadomości i bezpieczeństwa dzieci podczas ich drogi z domu do szkoły, w której czekają na nie zbiory biblioteczne i z powrotem.
Krystyna Wyrębek
nauczyciel-bibliotekarz SP Piecki

• tylko ciekawe informacje


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Ewa Dolińska-Baczewska

Podziel się informacją:Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: piecki

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5