Ćwiczenia Sekcji Wodnej na Jeziorze Krutyńskim

2015-02-10 20:07:09(ost. akt: 2015-02-10 20:15:38)
Ćwiczenia Sekcji Wodnej na Jeziorze Krutyńskim

Ćwiczenia Sekcji Wodnej na Jeziorze Krutyńskim

Autor zdjęcia: Waldemar Bzura

Druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni uczestniczyli w szkoleniu udzielania pomocy z zakresu ratownictwa lodowego zorganizowanym przez Sekcję Wodną działającą przy OSP w Krutyni.
Część praktyczna została przeprowadzona na Jeziorze Krutyńskim. Przedstawiono procedury oraz sposoby prowadzenia działań ratowniczych w przypadku załamania się tafli lodu. Pozorantami byli ratownicy OSP z Krutyni odpowiednio zabezpieczeni i ubrani w kombinezony i kamizelki wypornościowe, zapewniające dodatnią pływalność. Pozostali uczestnicy szkolenia ćwiczyli różne sposoby dotarcia do poszkodowanego oraz podjęcie go z wody. Wykorzystano sprzęt znajdujący się na wyposażeniu samochodów ratowniczych m. in. sanie lodowe, drabiny, liny, wiosła, szpikulce stalowe itp. Podczas ćwiczeń przypomniano również o podejmowaniu kwalifikowanej pomocy medycznej poprzez zastosowanie właściwych dla tego typu zdarzeń procedur medycznych. Na koniec dh Roman Nakielski omówił przebieg działań oceniając pozytywnie zaangażowanie strażaków.
W szkoleniu uczestniczyli: dh Waldemar Bzura, Elżbieta Dulna, dh Piotr Kulas, dh Roman Nakielski, dh Stanisław Wieczorek, dh Norbert Rudnik. Do ćwiczeń został zaproszony przedstawiciel WOPR-u Dominik Pliszka.
OSP KrutyńPochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na mragowo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Ewa Dolińska-Baczewska

Podziel się informacją:


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5