Rogowski zastąpił "Malana" na ławce trenerskiej Błękitnych

2021-09-02 08:05:56(ost. akt: 2021-09-02 08:15:40)

Autor zdjęcia: Błękitni Pasym

Patryk Malanowski nie jest już trenerem Błękitnych Pasym. Nowym szkoleniowcem klubu został Radosław Rogowski. Co z "Malanem"?
29-letni, pochodzący z Mrągowa trener, może być znany pasymskim kibicom z prowadzenia Pisy Barczewo, w której pracował wiosną tego roku. Wcześniej przez 2,5 roku był szkoleniowcem Bartnika Myszyniec. W przeszłości prowadził również Żagiel Piecki oraz Salęt Boże.

Radosław Rogowski w naszym regionie jest znany także z pracy z młodzieżą. Był trenerem w Naki Olsztyn oraz założył szkółkę Mini Soccer Academy Mrągowo. W ostatnim czasie pracuje ponadto w Warmińsko-Mazurskim Związku Piłki Nożnej, gdzie prowadzi rocznik 2008.

- Trenerze, witamy w Błękitnych i życzymy samych dobrych wyników! - słyszymy w szeregach pasymskiej rodziny futbolowej.

Co z "Malanem"?

Informacja o zmianie na ławce trenerskiej Błękitnych wywołała małą konsternację wśród lokalnych kibiców. Nikt nie wyobrażał sobie bowiem pasymskiego IV-ligowca bez wielokrotnego króla strzelców - Patrycjusza Malanowskiego.

- Wszystkich zaniepokojonych pragniemy uspokoić, Malan dalej będzie naszym zawodnikiem - ucinają wszelkie spekulacje włodarze klubu. - Patryk z zamiarem odejścia z funkcji trenera nosił się już od dłuższego czasu. Chęć zakończenia pracy z pierwszą drużyną Błękitnych motywował sprawami osobistymi oraz dużą ilością zajęć z podopiecznymi naszej akademii.

Patryk Malanowski objął zespół Błękitnych w lipcu 2019 roku. W Pasymiu był trudny okres, w klasie okręgowej zespół utrzymał się dopiero po dodatkowych barażach, a kadra drużyny była bardzo wąska. Powrót Malana z Concordii Elbląg był jednym z impulsów do "odbudowy" Błękitnych.

- Już w pierwszym, skróconym przez pandemię, sezonie Błękitnym pod wodzą Patryka udało się wygrać klasę okręgową i awansować do forBet IV ligi. W minionym długim sezonie, po barażach, udało nam się utrzymać ligowy byt. W tym czasie zdobyliśmy również dwukrotnie Puchar Starosty Szczycieńskiego udowadniając, że jesteśmy najlepszym zespołem w powiecie - wspominają koledzy z drużyny.

- Jego bilans trenerski to 57 spotkań, z których 30 wygraliśmy, 6 zremisowaliśmy i 21 przegraliśmy. Podczas pełnienia funkcji grającego trenera "Malan" rozegrał 49 oficjalnych meczów, w których strzelił 39 bramek. Patryk, dziękujemy ci za ponad dwa lata pracy z naszym zespołem oraz życzymy jak najlepszej formy w nadchodzących meczach! - podsumowują Błękitni.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5