Tym razem bez złota, ale Pasym i tak w gazie

2021-01-27 09:33:39(ost. akt: 2021-01-27 09:35:55)

Autor zdjęcia: Wiesław Nosowicz/Błękitni Pasym

FUTBOL || Do wznowienia sezonu daleko, lecz w Błękitnych Pasym emocji wciąż pod dostatkiem. Najwyżej sklasyfikowana ekipa naszego powiatu otarła się o złoto plebiscytu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Chwilę później ruszyła na ostro z przygotowaniami.
Po wielu tygodniach oczekiwania, wypełnionego m.in. walką o głosy, władze W-MZPN wyłoniły wreszcie triumfatorów w szeregu kategorii swego plebiscytu. "Rankingu" ewidentnie prestiżowego na Warmii i Mazurach. Powiat szczycieński miał reprezentantów łącznie w 3 kategoriach. Pierwszą był "Piłkarski Samorząd Roku", do którego nominowane zostało Szczytno. Dwie pozostałe zasługą Pasymia. Nominację do tytułu "Działacza Roku" otrzymał Paweł Sławiński, który — pośrednio — był także jednym z głównych autorów nominacji, którą Błękitni otrzymali w kategorii "Klubowy Marketing Roku".

W każdym z przypadków musieliśmy jednak zadowolić się miejscem w ścisłej czołówce. Najmniej do złota zabrakło jednak w ostatnim przypadku. Bo gdyby poprzestać na głosowaniu kibiców, to pasymianie nie mieliby sobie równych. Niestety dwa kolejne etapy głosowania (punkty przyznawane przez każdy z klubów Warmii i Mazur, a później kapitułę plebiscytu) sprawiły, że zwyciężyli II-ligowcy z Sokoła Ostróda.


Ruszają przygotowania

Skromnie nie zapowiadają się z kolei przygotowania, z którymi ruszyli właśnie pasymianie. Pierwszy trening podopieczni trenera Patrycjusza Malanowskiego odbyli 25 stycznia, a w tygodniu odbyli jeszcze dwie kolejne jednostki treningowe. Później spotykać będą się przynajmniej cztery razy w tygodniu. W najbliższą sobotę zainaugurują ponadto cykl sparingów.

W pierwszym meczu kontrolnym nasi piłkarze zmierzą się na wyjeździe z Naki Olsztyn (wicelider klasy okręgowej). Później na celownik trafią: Warmia Olsztyn (6 lutego), Start Nidzica (13 lutego), Tęcza Biskupiec (20 lutego), Mrągowia Mrągowo (27 lutego), MKS Korsze (6 marca) oraz DKS Dobre Miasto (13 marca).

Tempo wysokie, ale trudno było spodziewać się innego. Błękitni, choć w sezonie 2020/2021 występują w charakterze IV-ligowego beniaminka, udowodnili, że nie zamierzają być "chłopcami do bicia". Po rundzie jesiennej plasują się na 11. lokacie (w 18-zespołowej stawce). Na swym koncie zebrali dotychczas 26 punktów, co zawdzięczają 8 zwycięstwom, 2 remisom i 9 porażkom. Dorobek przyzwoity, ale — znając ambicję pasymian — z pewnością nie jest on dla nich satysfakcjonujący.

Kamil Kierzkowski

Obrazek w tresci

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5