Ona kradła, a on dokonywał oszustw na aukcjach internetowych. Poszukiwani olsztynianie zatrzymani przez szczycieńskich kryminalnych

2020-09-16 13:55:26(ost. akt: 2020-09-16 14:02:45)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay

Szczycieńscy kryminalni zatrzymali 18-latkę i jej 37-letniego znajomego. Para wieczorową porą, spacerowała po Pasymiu. Okazało się, że olsztynianie poszukiwani są przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary pobawienia wolności.
Wczoraj tuż przed godziną 23:00 funkcjonariusze z wydziału kryminalnego szczycieńskiej komendy w miejscowości Pasym na ulicy Jana Pawła II wylegitymowali dwójkę mieszkańców Olsztyna. W trakcie weryfikacji danych 18-latki i jej 37-letniego znajomego okazało się, że para jest poszukiwana. Sąd Rejonowy w Olsztynie wydał nakaz zatrzymania i doprowadzenia kobiety do najbliższego aresztu śledczego. 18-latka miała do obycia zastępczą karę pozbawienia wolności za popełnione wykroczenia dotyczące kradzieży. Funkcjonariusze ustalili jednak, że może ona uwolnić się od „odsiadki” wpłacając zarządzona przez wymiar sprawiedliwości grzywnę. 18-latka w obecności policjantów dokonała wszelkich formalności, dzięki którym uniknęła pobytu za kratami.

37-latek nie miał takiego szczęścia, jak jego znajoma. Okazało się, że ma on do obycia karę 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna miał na swoim „koncie” liczne oszustwa internetowe. 37-latek został zatrzymany i doprowadzony do szczycieńskiej komendy. Zgodnie z decyzją sądu, po wykonanych czynnościach, został przewieziony do najbliższego zakładu karnego.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5