Stypendia burmistrza Pasymia wręczone najzdolniejszym

2018-08-21 08:28:42(ost. akt: 2018-08-21 08:37:01)

Autor zdjęcia: UMiG Pasym

W Urzędzie Miasta i Gminy w Pasymiu odbyło się uroczyste wręczenie Stypendium Burmistrza Miasta Pasym przyznawane w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży.
W tym roku stypendia otrzymało 31 uczniów: 7 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Tylkowie, 2 ze Szkoły Podstawowej w Gromie, 14 ze Szkoły Podstawowej w Pasymiu oraz 8 z Gimnazjum w Pasymiu. Wszystkim uczniom jak i ich rodzicom wręczono listy gratulacyjne.
Aby otrzymać stypendium uczeń musiał uzyskać średnią ocen co najmniej 5,6 w szkołach podstawowych oraz 5,4 w gimnazjum oraz co najmniej ocenę bardzo dobrą z zachowania. Stypendystą mógł zostać także uczeń, który uzyskał średnią ocen nie niższą niż 3,0 oraz ocenę co najmniej bardzo dobrą z zachowania a także został laureatem lub finalistą wojewódzkich lub ogólnopolskich konkursów i olimpiad przedmiotowych, lub sportowych szczebla wojewódzkiego lub centralnego.
Nagrody wręczali burmistrz Cezary Łachmański oraz sekretarz Wiesław Szubka. Na spotkaniu obecni byli również dyrektorzy szkół.
Stypendium ma wynagrodzić wysiłek włożony w osiąganie bardzo dobrych wyników w nauce, oraz przyczynić się do jeszcze większej motywacji i radości ze zgłębiania wiedzy.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ewelina #2573431 | 37.47.*.* 5 wrz 2018 22:31

    Brawo! Teraz tylko czekamy, aż Burmistrz zwróci oczy w kierunku przedszkola. Czas najwyższy rozwiązać problem warunków w jakich przebywają maluchy z całej gminy. Strome schody, otwarty plac zabaw to niebezpieczeństwa, które czekają na przedszkolaki :(

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5