Pierwsze miejsce dla Pasymia

2018-06-02 11:10:27(ost. akt: 2018-06-02 09:52:19)

Autor zdjęcia: UMiG Pasym

W miniony weekend tj. 25 i 26 maja po raz dziewiąty odbyła się największa impreza zrzeszająca wszystkich członków Krajowej Polskiej Sieci Miast Cittaslow. Tym razem w Lidzbarku nad Welem.
Festiwal Cittaslow to nie tylko upowszechnianie idei ruchu slow life, to czas promocji swojego regionu i pomysł na spędzenie czasu w niespiesznej, miłej atmosferze. To czas integracji społeczności lokalnych i zaangażowania wytwórców, rękodzielników, rzemieślników i artystów.
Pasym jest jedynym miastem z Powiatu Szczycieńskiego należącym od 2014 roku do Stowarzyszenia i corocznie uczestniczy w Festiwalach i Turniejach Cittaslow w Polsce. W tym roku miasto zaprezentowało się w trzech konkurencjach i zajęło pierwsze miejsce w konkursie na NAJŁADNIEJSZE STOISKO PROMOCYJNE IX FESTIWALU MIAST CITTASLOW.
Na stoisku znalazły się produkty z lokalnym certyfikatem takie jak: drożdżówka szlachecka w kształcie ślimaka z piekarni Zdzisława Stepokury, nalewka bzinka i jaglanka z pensjonatu "Pod Dobrym Aniołem", ceramiczne pamiątki z Pasymia wykonane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku na zajęciach z Kaflarnią państwa Toś, przaśne rzeźby w drewnie, foldery, mapki i bardzo ciekawy pokaz wikliniarstwa.
Burmistrz Pasymia - Cezary Łachmański promował miasto, opowiadając odwiedzającym stoisko gościom, między innymi, o realizowanych inwestycjach w ramach pozyskanych środków właśnie z Sieci Miast Cittaslow i omawiając wizualizację planowanej inwestycji przez inwestora prywatnego, tj. hotelu pięciogwiazdkowego na 300 miejsc i restauracji w stylu slow.
Z konkurencji literackiej na „Dobrą fraszkę” mamy pamiątkę w postaci wydanego małego zbioru wszystkich fraszek biorących udział w konkursie /do przeczytania u pana Wiesława Szubki - autora fraszki/.
Być może w niedalekiej przyszłości Festiwal Cittaslow odbędzie się w Pasymiu.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5