"Moja biało-czerwona" Ojczyzna

2016-11-26 16:00:00(ost. akt: 2016-11-25 10:02:05)

Autor zdjęcia: Arch. Szkoły Podstawowej w Tylkowie

W edukacji regionalnej, zwłaszcza w odniesieniu do dzieci niezbędnym elementem w ich rozwoju jest przynależność do miejsca, poznanie swojej „małej ojczyzny”, jej dziejów, kultury, która jest osadzona w społeczności lokalnej. Wprowadzenie najmłodszych w świat życia społecznego we własnym regionie przynosi wymierne korzyści w zakresie poszerzania wiedzy o regionie, poznania zwyczajów we własnej rodzinie i najbliższym otoczeniu.
Podczas tegorocznych wojewódzkich obchodów Narodowego Święta Niepodległości na Placu Solidarności w Olsztynie ogłoszono wyniki konkursu "Moja biało-czerwona" Ojczyzna. Podczas koncertu wręczono nagrody i wyróżnienia autorom najlepszych prac plastycznych konkursu, którego celem miało być kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. Dzieci w pracach konkursowych miały pokazać wszystkim, jak ich oczami widziana jest nasza Ojczyzna. Wśród wyróżnionych prac dwie należały do naszych uczennic z kl. III Oliwii Kozłowskiej i Alicji Czerpak.
- Na konkurs, jak podają organizatorzy, wpłynęło 626 prac z 69 szkół, więc przedstawiciele Organizatora, Kuratorium Oświaty, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego oraz Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, wchodzący w skład komisji konkursowej, nie mieli łatwego zadania w wyłonieniu zwycięskich i wyróżnionych prac - rywalizacja uczniowska była ogromna - mówi Jan Suchan dyrektor Szkoły Podstawowej w Tylkowie. - Tym bardziej cieszymy się z sukcesu naszych uczennic - zapewnia.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=https://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Podziel się informacją:
]kliknij[/

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5