Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Prognozowane obfite opady śniegu

W pierwszy dzień weekendu modele numeryczne nie wskazywały na wystąpienie obfitych opadów nad naszym regionach, ale po dzisiejszych aktualizacjach istnieje duże prawdopodobieństwo ich wystąpienia, a Ci którzy narzekają na niedobór śniegu z pewnością będą zadowoleni ze znacznego wzrostu pokrywy śnieżnej.

Ostatni dzień weekendu, a początek nowego tygodnia nad naszym regionem pogoda była do zniesienia, co prawda na niebie przeważały chmury, ale rozpogodzenia i przejaśnienia także się pojawiały. Dokuczliwy był i nadal jest wiatr, który potęguje odczucie chłodu. W kolejnych godzinach sytuacja pogodowa zacznie ulegać większym zmianom, gdyż z południowego-zachodu i zachodu w kierunku północnym i północno-wschodnim wędrować będzie front okluzji, który będzie powiązany z układem niżowym ” Carolina „. To właśnie na tym froncie należy spodziewać się obfitych opadów początkowo deszczu ze śniegiem, ale następnie będzie to już sam śnieg.

W dalszych godzinach front systematycznie będzie wędrował na północ i północy-wschód, kiedy to będzie wkraczał w w chłodniejszą masę powietrza. W tym przypadku, kiedy front natrafi na tą chłodną masę, zmieni się także rodzaj opadu i przeważać będzie śnieg. Front będzie wędrował z umiarkowaną prędkością więc należy spodziewać się, że w krótkim czasie może spaść do 10 cm śniegu. Początek opadów może rozpocząć się rano, ale te najintensywniejsze pojawią się przed 10:00 i trwać będą w południe i częściowo popołudniu.

Ze względu na to, że śnieg będzie mokry na drogach i chodnikach może wystąpić gołoledź, także prosimy wszystkich kierowców o rozważną jazdę
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Warmińsko-Mazurscy Łowcy Burz oraz opublikowany na portalu Olsztyńska24: Prognozowane obfite opady śniegu
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5