Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Młodzież i jej pasje- nowy projekt w internacie.

„Mówi się, że każdy człowiek rodzi się z jednym talentem. Czasem nie odkrywa go nigdy, lecz ten talent sprawia, iż wszyscy jesteśmy wyjątkowi”. Podążając za słowami Agnieszki Stefańskiej odkryty talent to wielki skarb.

W internacie ZSZ im. S. Petőfi rozpoczął się nowy projekt. Ma on na celu lepsze poznanie młodzieży, promujący i motywujący wychowanków do rozwijania swoich pasji oraz dzielenia się nimi ze społecznością internacką.
Szymon Szczepanek- wychowanek Internatu, tegoroczny maturzysta, przedstawił swoje prace. Jak sam mówi- jest samoukiem, inspiracji szuka w przyrodzie, anatomii człowieka i otaczającym świecie. Twierdzi, że surrealizm to nie jego styl, aczkolwiek bardzo lubi Salvadora Dali, a z polskich artystów Artura Grottgera. Posługuje się techniką stippling- czyli wykonuje rysunek samymi kropkami. Gotowe prace stały się inspiracją dla innych artystów. Szymon traktuje swoją pasję jako hobby, którym zajmuje wolne wieczory i chciałby dalej się rozwijać. W ramach wsparcia, kierownik internatu – Barbara Konstantynowicz wręczyła Szymonowi narzędzia, które pomogą mu tworzyć kolejne prace. Więcej prac Szymona można zobaczyć na portalach społecznościowych.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Agnieszka Kołodziejska
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5