Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Wolontariusze z Internatu Ekonomika na Gali Wolontariatu Województwa Warmińsko- Mazurskiego. Michał Kłosowski laureatem „Barw Wolontariatu”

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i z tej właśnie okazji 6 grudnia w Olsztynie Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin zorganizował uroczystą Wojewódzką Galę.

Uroczystość rozpoczęło przywitanie wolontariuszy z wielu miast z naszego województwa. Następnie wystąpił Łukasz Krasoń- mówca motywacyjny, który przybliżył młodzieży jak można rozwijać się poprzez wolontariat. Kolejnym punktem programu był udział wolontariuszy w 9 dyskusjach, panelach, każdy na inny temat. Były to m.in. Jak zachęcać rówieśników do wolontariatu?, Jak kierować pracą wolontariuszy?, Wolontariat dla Ziemi, Wolontariat dla zwierząt itp. Po bardzo ciekawych spotkaniach w grupach nastąpiło podsumowanie wszystkich paneli. Druga część Gali była poświęcona rozstrzygnięciu konkursu „Barwy Wolontariatu”. Konkurs ten skierowany jest do wolontariuszy, osób korzystających z ich pomocy, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych współpracujących z wolontariuszami i wspierających ruch wolontarystyczny w Polsce. W tym roku konkurencja była bardzo duża, więc tym bardziej cieszy fakt, że wychowanek Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu z Internatu ZSZ im. S. Petőfi- Michał Kłosowski, uzyskał tytuł laureata i znalazł się w ścisłej czołówce w województwie. Na scenie pojawili się również Cyprian Liński, który odczytał telegram od Starosty Ostródzkiego oraz Michał Mężydło, który był „maskotką” imprezy- misiem wolontariatu. Zwieńczeniem Gali był występ taneczno- wokalny grupy „Szalone Małolaty” z Elbląga oraz wspólny poczęstunek. Michałowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i zadowolenia z bezinteresownego pomagania potrzebującym.


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Agnieszka Kołodziejska
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5