Strażacy ćwiczyli na jeziorze, by jeszcze skuteczniej ratować

2023-12-13 12:50:16(ost. akt: 2023-12-13 13:08:51)

Autor zdjęcia: arch. OSP Łukta

Strażacy wciąż doskonalą swoje umiejętności. Tym razem druhowie z OSP Łukta ćwiczyli na jeziorze Tabórz, ratując człowieka, który znalazł się pod lodem.
Na jeziorze Tabórz strażacy z OSP Łukta zorganizowali ćwiczenia doskonalące i przypominające zasady oraz podstawy działań w ratownictwie wodno-lodowym.

— Każde ćwiczenia zwiększają naszą pewność i profesjonalizm w tym, czego się podejmujemy podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, a ratownictwo wodno-lodowe jest również jednym z elementów tych działań — informują strażacy z OSP Łukta.


Strażacy przypominają!
Niskie temperatury powietrza sprawiły, że akweny są skute lodem, jednak wchodzenie na zamarznięte rzeki, stawy czy zalewy jest skrajnie niebezpieczne. Mimo że przy brzegu pokrywa lodu wydaje się być gruba i wytrzymała, to kilka kroków dalej lód może być bardzo cienki i słaby. Pamiętajcie, że osoba pod którą załamie się lód, najczęściej nie jest w stanie sama wyjść na powierzchnię, a kilka minut spędzonych w lodowatej wodzie prowadzi do wyziębienia organizmu, utraty sił, a w konsekwencji do utonięcia.Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5