Teatr Przebudzeni: sukces goni sukces

2023-12-08 14:46:50(ost. akt: 2023-12-08 14:49:45)

Autor zdjęcia: arch. Teatr Przebudzeni

Aktorzy Teatru Przebudzeni są warci owacji na stojąco. Teatr działa przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Ostródzie. To dla nich forma terapii, wyrażania siebie. Ich dewiza to: Alleluja i pod prąd! Już nas przyzwyczaili do sukcesów, a grudzień przyniósł następne.
Z kolejnymi nagrodami wrócili z Łodzi i Gdyni. Teatr Przebudzeni spektaklem "Szatnia” wygrał 36. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich. Przyznanie nagrody za najlepszy spektakl teatru niezawodowego jury uzasadniło „porywającą obecnością sceniczną zespołu aktorskiego oraz odczytaniem estetyki teatru Tadeusza Kantora na własnych warunkach”.


— Może to nieskromnie z naszej strony, ale nic na to nie poradzimy... "Szatnia” w Łodzi na ŁóPTA pozamiatała! Dziękujemy za tak przejmującą owację na stojąco i meeega pozytywny odbiór naszej sztuki! "Takie chwile jak te nie zdarzają się zbyt często..." — skomentowali zwycięstwo aktorzy Teatru Przebudzeni.

I kolejny sukces: „Złota Kurtyna” dla Teatru Przebudzeni z Ostródy. Na Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Gdyni, który również odbył się w pierwszych dniach grudnia, najwyżej oceniono ich sztukę pod nazwą „Istny cyrk”, opowiadającą o codzienności osób z niepełnosprawnościami. Zespół czerpie inspirację z własnych doświadczeń. Podczas Przeglądu przez tydzień widzowie obejrzeli spektakle szesnastu finalistów wyłonionych ze zgłoszeń z całej Polski.


Ten niezwykle udany rok Teatr Przebudzeni zakończy podczas Integracyjnego Wieczoru Teatralnego. Na wydarzenie aktorzy zapraszają do sali kameralnej Amfiteatru w Ostródzie 15 grudnia o godz. 17.30. W programie: Teatr Przebudzeni „Na pohybel!” - w reżyserii M. Kazimierczyk i Dariusza Wychudzkiego oraz Teatr Hybrydowy "Wszystko się chwieje według mistrza Ildefonsa” - w reżyserii M. Krymskiej. Integracyjny Wieczór teatralny organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5