"Sprawny jak żołnierz" 2023

2023-11-20 13:00:47(ost. akt: 2023-11-20 13:13:49)

Autor zdjęcia: arch. szkoły

16 listopada 2023 r. z okazji 11 Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petöfi odbyły się VIII Mistrzostwa Klas Mundurowych i Szkół Podstawowych.
Dyrektor szkoły Henryk Rybacki przywitał wszystkich uczestników turnieju, życząc sukcesów i rywalizacji fair play. W potyczkach sprawnościowych uczestniczyły wszystkie szkoły podstawowe oraz klasy mundurowe z ZSZ im. Sandora Petöfi w Ostródzie. Swoje umiejętności sprawnościowe uczestnicy mogli pokazać w następujących konkurencjach: policyjny tor przeszkód, rzut granatem, bieg na 1000 metrów oraz w na torze przeszkód z opon i w strzelaniu do tarczy dla szkół podstawowych i strzelaniu sytuacyjnym dla klas mundurowych. Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoła średnia.

Po rywalizacji i podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców.
W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła SP 5, II miejsce SP 1 i III miejsce SP 6. Wśród klas mundurowych I miejsce III LW, II miejsce II TS i III miejsce I LW.
Wyłoniono również mistrzów w poszczególnych konkurencjach i kategoriach.
Mistrzynią na torze policyjnym została Wiktoria Skrzypczyńska SP 2, a na torze z opon i strzelaniu Antonina Tomczak SP 1. Mistrzami szkół podstawowych zostali: tor policyjny Gabriel Szybie SP 1, rzut granatem Anton Scherbak SP 3, bieg na 1000 m. Piotr Urbańczyk SP 5 i tor z opon i strzelanie do tarczy Nataniel Zadnowicz SP 5.
Mistrzami szkoły średniej zostali: policyjny tor Emilia Kosek I TSŻ i Kacper Kruszewski III LW, w rzucie granatem Julia Kurek I TSŻ i Maksymilian Stańczyk IV LP, bieg na 1000 m. Filip Kuźbik IITS, tor z opon i strzelanie sytuacyjne Vanessa Odziemczyk I TSŻ i Adam Brdak III LW.


Zwycięskie szkoły podstawowe i klasy mundurowe za pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary i dyplomy, a mistrzowie w poszczególnych konkurencjach otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, które wręczali pan dyrektor Henryk Rybacki i pani dyrektor Wioletta Gutfrańska. Puchary i medale ufundowała Rada Rodziców ZSZ im. S.Petöfi.
Po sportowych zmaganiach uczestnicy udali się na wojskową grochówkę. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali: Małgorzata Kwacz, Aneta Cieśniewska, Magdalena Michlewicz, Jarosław Mańka, Andrzej Szpila, Paweł Kaźmierczak, Ryszard Kwacz, Piotr Juraś. Obsługę medyczną sprawowali przeszkoleni i podopieczni PCK : Alicja Och, Laura Trojan, Tomasz Jusis. Całej imprezie towarzyszyła słoneczna pogoda i przyjazna atmosfera.
Gratulacje dla wszystkich uczestników i do zobaczenia za rok!
Małgorzata Kwacz


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5