Nawet sądowy zakaz nie powstrzymał przed jazdą samochodem

2023-11-15 09:47:48(ost. akt: 2023-11-15 09:52:38)

Autor zdjęcia: arch. Policja

Policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Badanie alkomatem u kierowcy volkswagena wykazało prawie pół promila alkoholu w jego organizmie. Kierowca bmw kierował posiadając podwójny zakaz kierowania. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.
Wczoraj (14.11.2023 r.) około godziny 8:00 w miejscowości Samborowo, policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki volkswagen. Kierowcą okazał się być 51-letni mężczyzna. Funkcjonariusze wyczuli zapach alkoholu od mężczyzny. Przeprowadzono badanie stanu trzeźwości, które wykazało obecność prawie pół promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy oraz sporządzili niezbędną dokumentację procesową. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Również wczoraj około godziny 13:00 w miejscowości Dąbrówno, policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali kierującego bmw. W trakcie sprawdzeń w policyjnych systemach okazało się, że 32-letni mężczyzna posiada podwójny aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przed Sąd Rejonowy w Ostródzie. Mężczyzna popełnił przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego, czyli niestosowanie się do zakazu sądu.
Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę o konsekwencjach oraz sporządzili dokumentację procesową celem przekazania sprawy do sądu.

Kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, muszą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15.
W takim przypadku sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Źródło: KPP Ostróda

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5