Znalazł kartę bankomatową i zrobił zakupy za prawie 500 złotych

2023-11-07 21:12:56(ost. akt: 2023-11-08 12:04:41)

Autor zdjęcia: arch. Policja

Mężczyzna podejrzany o przywłaszczenie karty bankomatowej usłyszał 26 zarzutów. Mężczyzna przyznał się, że przywłaszczył znalezioną kartę. Następnie przy jej użyciu płacił zbliżeniowo za swoje zakupy. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.
W minioną sobotę 4 listopada do policjantów z Ostródy zgłosił się poszkodowany. Z relacji mężczyzny wynikało, że zaginęła karta płatnicza należąca do jego syna. O ile zagubienie karty płatniczej nie stanowi przestępstwa to już posłużenie się nią w przypadku, kiedy nie jest ona naszą własnością, już tak.

Po tym jak mężczyzna dowiedział się od syna o utracie karty w wyniku weryfikacji transakcji odnotowanych na koncie stwierdził, że stanowiący jego własność środek płatniczy jest wciąż aktywny a nieznana osoba dokonuje nim płatności w poszczególnych sklepach spożywczych na terenie Ostródy.

— Do akcji włączyli się policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego, którzy w wyniku sprawdzenia zapisu monitoringów wytypowali sprawcę przestępstwa. W trakcie patrolowania ulic Ostródy 40-latek został przez nich zatrzymany. W wyniku przeszukania ujawnili przy nim utraconą przez pokrzywdzonego kartę płatniczą — informuje ostródzka Policja.

W tej sprawie policjanci pionu kryminalnego przesłuchali poszkodowanego, świadków i zabezpieczyli monitoring. Ustalili, że mężczyzna zbliżeniowo dokonał płatności skradzioną kartą na kwotę 494 złotych i 95 groszy.

Łącznie zatrzymany usłyszał 26 zarzutów. Dotyczą one kradzieży z włamaniami na konto bankowe. Mężczyzna przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.
Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5