Kobieta została ranna w wypadku na skrzyżowaniu

2023-11-07 12:20:58(ost. akt: 2023-11-07 12:33:51)

Autor zdjęcia: arch. GO

Policjanci prowadzili czynności na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Morągu. W wyniku tego zdarzenia do szpitala przetransportowana została 45-letnia kobieta. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności na drodze.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 64-letni kierowca opla jadąc od miejscowości Antoniewo podczas wjazdu na skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 519 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo jadącej w kierunku Morąga 45-letniej kobiety poruszającej się motorowerem. Doszło do zderzenia się pojazdów.

Kierująca motorowerem z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.
Wszelkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Niestety nieustąpienie pierwszeństwa na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych a największy problem występuje właśnie na skrzyżowaniach dróg.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności!
Zbliżając się do skrzyżowania kierujący jest obowiązany:
• zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo,
• wymienionego przepisu nie stosuje się do pojazdu szynowego, który ma pierwszeństwo w stosunku do innych pojazdów, bez względu na to, z której strony nadjeżdża,
• kierującemu pojazdem zabrania się wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5