2023-10-18 10:48:29(ost. akt: 2023-10-19 12:44:36)
 Cezary Januszkiewicz z Huraganu Morąg ustrzelił hat-tricka w starciu z Czarnymi Rudzienice Fot. Mariusz Gardecki/NOS Portal

Coraz większe emocje dzieją się na lokalnych boiskach z udziałem drużyn z powiatu ostródzkiego. W okręgówce fotel lidera opuścił Sokół Ostróda, a w A-Klasie lekkiej zadyszki dostał chwalony jeszcze niedawno LKS Tyrowo. W klasie B natomiast dzielny walczy chociażby Iskra Smykówko.
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:3 Kormoran Zwierzewo
Bramki dla Kormorana: Szymon Gutkowski 63’, Dawid Sokołowski 67’, Krystian Lipiński 84’

W 11.kolejce spotkań grupy 2 Klasy Okręgowej największą sensację zrobił Kormoran Zwierzewo. Podopieczni trenera Dariusza Szameitata wygrali na wyjeździe z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie aż 3:0! Po pierwszej części spotkania Kormoran konsekwentnie realizował swój plan, kończąc pierwsze 45 minut na zero z tyłu. Później zaryzykował i za sprawą najpierw Szymona Gutkowskiego objął prowadzenie, a później Dawida Sokołowskiego oraz Krystiana Lipińskiego je podwyższył. Efektem była wysoka wygrana i niezwykle ważne 3 punkty do tabeli.

Zatoka Braniewo 2:2 Tęcza Miłomłyn
Bramki dla Tęczy: Wiktor Matracki 44’, Kacper Piekut 90+5’

Ta seria spotkań była świetna dla ekip z dołu ligi. Cenne „oczko” wywalczyła również Tęcza Miłomłyn, a to za sprawą remisu z wyżej notowaną Zatoką Braniewo. Co ciekawe, na północy Warmii i Mazur Tęcza dość długo prowadziła, bo pod koniec 1.połowy piłkę do siatki wpakował Wiktor Matracki. Defensywa Miłomłyna „przysnęła: nieco między 71. a 81. minutą kiedy to Zatoka strzeliła dwa gole. Gdy wydawało się, że Tęcza wyjedzie z Braniewa bez punktów, w jednej z ostatnich akcji meczu bramkę strzelił Kacper Piekut i rzutem na taśmę podopieczni Marka Śnieżawskiego wywalczyli remis.

Płomień Turznica 2:4 Start Nidzica
Bramki dla Płomienia: Bartłomiej Sadowski 19’, Roman Śnieżawski 74’

Płomień Turznica dzielnie walczył na własnym boisku z faworyzowanym Startem Nidzica. Po pierwszej części gospodarze prowadzili 1:0, po bramce Bartłomieja Sadowskiego, jednak w drugiej części gry faworyci narzucili wyższy bieg i odpowiedzieli aż czteroma bramki. Drużyna Pawła Oliwy dała radę w drugiej połowie strzelić gola w 74.minucie, jednak to było stanowczo zbyt mało. Płomień przegrał, ale mógł zejść z boiska z podniesioną głową. Po tej kolejce ogromne powody do zadowolenia może mieć Start. Nie dość, że odniósł dziesiąte zwycięstwo w sezonie, to jeszcze utrata punktów przez Sokół Ostróda sprawiła, że Nidzica awansowała na fotel lidera ligi.

Huragan Morąg 5:0 Czarni Rudzienice
Bramki dla Huraganu: Cezary Januszkiewicz 7’, 59’, 64’, Piotr Zaleski 32’, Igor Koć 66’

Bardzo zadowoleni po ostatnim spotkaniu mogą być podopieczni trenera Andrzeja Malesy. Huragan kontynuuje swoją passę zwycięstw, tym razem pewnie pokonując Czarnych z Rudzienic aż 5:0. Bez wątpienia MVP tego spotkania został Cezary Januszkiewicz, który na listę strzelców wpisał się już w 7.minucie, a później dwukrotnie trafił do siatki w drugiej połowie i ustrzelił hat-tricka. Z golem ponownie też Zaleski i Koć. Ekipa z Morąga od początku postawiła twarde warunki na boisku, pewnie wygrała i zanotowała awans na szóste miejsce.

Ossa Biskupiec Pomorski 2:2 Sokół Ostróda
Bramki dla Sokoła: Sebastian Samulski 55’, 68’

Spore nadzieje koneserzy lokalnego futbolu wiązali z meczem w Biskupcu (niegdyś zwanym Biskupcu Pomorskim – przyp.red.). Miał to być hit kolejki, ponieważ do na stadion trzeciej w tabeli Ossy przyjechał lider z Ostródy. Pierwsza połowa była grą walki, jednak licznie zgromadzeni kibice obu zespołów nie zobaczyli goli. Worek z bramkami otworzył dopiero wprowadzony do gry na 2.połowę Sebastian Samulski z Sokoła, trafiając z rzutu karnego. Chwilę później było już 1:1, a niewiele ponad 10 minut od pierwszej „jedenastki” goście mieli już drugą. Znów podszedł Samulski i znów pokonał bramkarza. Podopieczni Remigiusza Sobocińskiego nie zamierzali jednak odpuszczać i swój cel zrealizowali w 89.minucie. Doprowadzili do remisu, a taki wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka. Z tego rezultatu najbardziej zadowoleni są Start Nidzica i Polonia Pasłęk. Ci pierwsi przeskoczyli Sokoła i zostali nowymi liderami, Ci drudzy wyprzedzili Ossę i awansowali na trzecie miejsce.

W tabeli sytuacja robi się aż nadto ciekawa, ponieważ drużyny zaczęły dzielić się na „dwójki”. Tak jak w przypadku Startu i Sokoła, które mają odpowiednio 30 i 29 punktów, tak również Polonia i Ossa będące na kolejnych pozycjach (obie po 23 punkty). Większy ścisk panuje na miejscach 5-11, bowiem piąta Zatoka ma tylko 6 punktów przewagi nad jedenastą Wałszą Pieniężno. Na dole również ciekawie, a na ten moment mała grupa pościgowa nad ekipami ze środka tabeli składa się z Czarnych Rudzienice, MKS-u Działdowo, Tęczy Miłomłyn oraz Kormorana Zwierzewo. Ostatnie miejsce cały czas okupuje Delfin Rybno i sporo jeszcze może minąć, zanim je opuści. Delfin nie zdobył jeszcze choćby punktu i powoli – choć wszystko jeszcze możliwe – może witać się z A-Klasą.

Miejsca w tabeli drużyn z powiatu ostródzkiego: 2. Sokół Ostróda – 29 pkt, 6. Huragan Morąg – 18 pkt, 8. Płomień Turznica – 16 pkt, 14. Tęcza Miłomłyn – 8 pkt, 15. Kormoran Zwierzewo – 7 pkt.