Remont skrzyżowań. Zmiana tras miejskich autobusów

2023-06-07 14:12:55(ost. akt: 2023-06-07 17:54:45)

Autor zdjęcia: arch. ŻO-E

W związku z rozpoczęciem prac związanych z budową rond na przecięciu ulic Mickiewicza i Olsztyńskiej oraz na przecięciu ulic Grunwaldzkiej, Drwęckiej, Kopernika i I Dywizji od dnia 14 czerwca wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu autobusów komunikacji miejskiej.
Ulica Mickiewicza na odcinku od strony Urzędu Miasta do skrzyżowania z ulicą Olsztyńską będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Ruch pojazdów odbywać się będzie w obydwu kierunkach ulicą Mickiewicza i ulicą Olsztyńską.

W związku z tym przystanki komunikacji miejskiej zlokalizowane na ulicy Mickiewicza (przy Zamku i Poczcie) zostaną tymczasowo wyłączone z użytkowania. Zostaną wyznaczone dwa tymczasowe przystanki w ciągu ulicy Św. Dominika Savio.

Autobusy linii nr 3, 6 i 12św. zamiast na przystanek „Dworzec PKP Słowackiego Pętla” zajeżdżać będą na przystanek „11 Listopada PKP Batorego”.

Biorąc pod uwagę utrudnienia jakie wystąpią na ul. Grunwaldzkiej poprzez wprowadzenie objazdów oraz miejscowych zwężeń jezdni wymagających wprowadzenia ruchu wahadłowego autobusy zostaną skierowane objazdem ulicami Jagiełły i Czarnieckiego.

Konieczne będą też korekty rozkładów jazdy. Zmiany dotyczyć będą dziewięciu linii autobusowych: numery 1, 3, 4, 6, 7, 9 oraz Linia nr 1św., Linia nr 3św. i Linia nr 12św.

Poniżej rozkłady, które obowiązywać będą od 14 czerwca 2023.
Aktualne rozkłady jazdy dostępne są na stronach internetowych:

https://www.zegluga.com.pl/komunikacja-miejska
ostroda.kiedy.przyjedzie.pl
oraz w aplikacji „KiedyPrzyjedzie” dla telefonów i urządzeń mobilnych


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5