[AKTUALIZACJA] Janusz Bucholc już nie jest trenerem Sokoła Ostróda. Kto w jego miejsce?

2023-05-03 09:53:42(ost. akt: 2023-05-03 13:25:20)
Janusz Bucholc przestał być trenerem Sokoła Ostróda po serii słabych meczów w rundzie wiosennej sezonu 2022/23 III ligi

Janusz Bucholc przestał być trenerem Sokoła Ostróda po serii słabych meczów w rundzie wiosennej sezonu 2022/23 III ligi

Autor zdjęcia: Emil Marecki

PIŁKA NOŻNA\\\ Sokół Ostróda zwolnił za słabe wyniki w rundzie wiosennej Janusza Bucholca. III-ligowiec w tym sezonie będzie miał już trzeciego szkoleniowca. W kuluarach piłkarskich mówi się o powrocie byłego trenera ostródzkiego zespołu.
Janusz Bucholc, na Warmii i Mazurach znany jako doświadczony piłkarz Stomilu Olsztyn, jest dopiero na początku kariery trenerskiej. Praca w Sokole Ostróda była jego pierwszą samodzielną pracą w roli szkoleniowca drużyny na poziomie III ligi, wcześniej był jedynie grającym trenerem DKS-u Dobre Miasto.

Bucholc do III-ligowca trafił w sierpniu zeszłego roku. Przejął zespół po Dominiku Bednarczyku, który w pierwszych czterech spotkaniach doznał czterech porażek. Po zmianie na ławce trenerskiej Sokół ewidentnie odżył i zaczął się piąć w górę ligowej tabeli. Na koniec rundy jesiennej zespół zajmował ósmą pozycję z dorobkiem 27. punktów. Kibice tego klubu bardziej spoglądali w górną część tabeli, niż w kierunku strefy spadkowej.

W wywiadzie udzielonym “Gazecie Olsztyńskiej” Janusz Bucholc nie chciał deklarować, które miejsce go interesuje na koniec sezonu. Wspominał o tym, że dla niego liczy się rozwój indywidualny piłkarzy. Szkoleniowiec nie brał pod uwagę, że jego zespół może spaść do IV ligi.

Niestety, wiosna w wykonaniu Sokoła jest fatalna. Zespół w dziewięciu meczach zdobył zaledwie jeden punkt. Wywalczył go w wyjazdowym spotkaniu z Legią II Warszawa, pozostałe pojedynki zakończyły się porażkami ostródzian.

O zmianie trenera działacze Sokoła myśleli już w momencie odpadnięcia drużyny z Wojewódzkiego Pucharu Polski. Sokół niespodziewanie przegrał u siebie z DKS-em Dobre Miasto. Bucholc otrzymał jednak jeszcze szansę w kolejnych spotkaniach ligowych, ale obydwa zakończyły się również porażkami (derby w Elblągu oraz mecz z liderem z Łodzi, ŁKS-em II).

W poniedziałek 1 maja na oficjalnej stronie klubu pojawił się komunikat zarządu, w którym czytamy: “Informujemy, że z dniem 1 maja obowiązki pierwszego trenera Sokoła przestał pełnić Janusz Bucholc. Janusz Bucholc objął funkcję szkoleniowca „Trójkolorowych” 25 sierpnia 2022 roku. Po świetnej rundzie jesiennej, gdzie drużyna w 13 meczach zdobyła 27 punktów, wiosna była już dużo gorsza. W 8 ligowych spotkaniach w 2023 roku zespół zdobył zaledwie 1 punkt, dzięki czemu obecnie ma tylko 6 punktów przewagi nad strefą spadkową. Dziękujemy trenerowi Januszowi Bucholcowi za pracę i zaangażowanie w funkcjonowanie naszego klubu oraz życzymy powodzenia w dalszej trenerskiej karierze.”

Natychmiast pojawiła się giełda nazwisk szkoleniowców, którzy mogą wkrótce pracować w Sokole. Na liście pojawił się m.in. Maciej Szostek (aktualny trener DKS-u Dobre Miasto) oraz Adam Fedoruk (aktualny trener Granicy Kętrzyn). Na ten moment najbliżej pracy w Sokole jest jednak kto inny, szkoleniowiec z doświadczeniem i już znający specyfikę pracy w ostródzkim Sokole - Wojciech Tarnowski.

Do końca rozgrywek III ligi pozostało 8 kolejek. Sokół nie jest w tragicznej sytuacji jeżeli spojrzymy w tabelę, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę formę piłkarzy, to o pozostanie w lidze może być bardzo ciężko.

[AKTUALIZACJA]
Sokół Ostróda poinformował dzisiaj (środa 3 maja) przed południem, że nowym trenerem III-ligowej drużyny został iławianin Wojciech Tarnowski. Komunikat klubu TUTAJ.

Emil Marecki

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5